Forum

Sistem ve Ağ Uzmanl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sistem ve Ağ Uzmanlığı Yol Belirleme

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,088 Görüntüleme
(@BulentGuldal)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese merhabalar hayırlı ramazanlar.. Aranıza yeni katıldım bir kaç konu hakkında tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum. Elektronik Haberleşme bölümünden mezun oldum. Sistem ve ağ üzerine hep bir ilgim vardı ve bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum. Fakat kurslar üzerine kapsamlı bilgim yok. Bilgeadam'da sistem uzmanlığı var fakat içinde ağ uzmanlığıda bulunuyor mu? Aradım randevu alın görüşelim dediler pek bilgi vermediler. Başka önerebileceğiniz araştır dediğiniz kurumlar var mıdır? Diğer konularda okudum kursla paralel bir yerde çalışmanın önemi vurgulanmış. Yeni mezun olarak yani tecrübesiz biri olarak ne tür iş ilanları bakmalıyım yada nasıl bir yol izlemeliyim bir iş bulmak için? Teşekkürler.

Gönderildi : 03/07/2014 17:07

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Genellikle elektronik haberleşme mezunları network tarafında çalışıyorlar. internet servis sağlayıcılara iş başvurusunda bulunun o esnada kursa da gidebilirsiniz.

Sistem eğitimleri içinde network eğitimi bulunmamaktadır. Eğer istanbuldaysanız BT Eğitim kurumundan eğitim almanızı öneririm. Gerçek lab ortamın işlem yaparak deneyim elde edebilirsiniz.  

Gönderildi : 03/07/2014 17:25

(@BulentGuldal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Genellikle elektronik haberleşme mezunları network tarafında çalışıyorlar. internet servis sağlayıcılara iş başvurusunda bulunun o esnada kursa da gidebilirsiniz.

Sistem eğitimleri içinde network eğitimi bulunmamaktadır. Eğer istanbuldaysanız BT Eğitim kurumundan eğitim almanızı öneririm. Gerçek lab ortamın işlem yaparak deneyim elde edebilirsiniz.  

Evet bende network'e yoğunlaşmak istiyorum fakat iş ararken olsun ünvan alırken olsun sistem ve ağ uzmanı olmak istiyorum sadece network'e yönelirsem sistem bilgimin eksik olacağını düşünüyorum. İlk olarak sistem ve ağ uzmanlığı kursu alıp sonra network'e yönlenmek mantıklı mı? Ve bilgeadam'daki MCSE eğitiminde networkle ilgili birşey var mı yani benim planıma uygun mudur?

Gönderildi : 03/07/2014 21:09

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

İnternet servis sağlayıcılarda çalışmayı düşünüyorsanız sistem ve ağ uzmanı şekilde bir ünvan yok, bu durum bir çok büyük firma içinde geçerli Sistem eğitimi içerisinde network dersleri verilmiyor. Cisco vb network ürünleri ve genel network bilgisi için farklı eğitimler bulunmaktadır.

Bana kalırsa sizin CCNA eğitimi ile başlayarak sonrasında ilerlemek istediğiniz alana Routing  & Switching yada Security olarak uzmanlaşmanız gerekmektedir.

Gönderildi : 04/07/2014 14:15

(@BulentGuldal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Önerileriniz gayet iyi anladım çok teşekkür ederim ancak birkaç sorum daha olacak. Sistem ve ağ uzmanlığı etiketi altından verilen eğitimler var ve iş ilanları var bunların içeriği nedir yani farkı nedir bana önerdiğiniz network uzmanlığı yol haritasıyla?

Gönderildi : 05/07/2014 02:35

(@BurakBasegmez)
Gönderiler: 9
Active Member

bundan yaklasık 1-2 yıl önceye kadar sistem ve ag uzmanlıgı eğitimi adı altında geciyordu ve sistem eğitiminin içinde cisco dahil veriliyordu ancak satıs pazarlamasından dolayı bu alanları ayırdılar. cisco ayrı network ayrı sistem uzmanlıgı ayrı olarak eğitim verilmekte IT akademilerde. benimde size tavsiyem mesleginize göre önce network cisco üzerinden CCNA alarak zamanla sistem kısmına gecebilirsiniz. eger bu sektöre sıfırdan atılacak olsaydınız önce sistem sonra network derdim. iyi çalışmalar

Gönderildi : 14/08/2014 17:41

Paylaş: