Forum

Mesleğim İle İlgili...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mesleğim İle İlgili Acil Tavsiyeleriniz.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
350 Görüntüleme
(@mybebic)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba.  Sitenizde Kalitesi tartışılmaz makalelerden devamlı faydalanıyorum. bu konuyu bu forumda açmamdaki sebep "karşılıksız yardımseverliğiniz" dir.

Yıllar Önce BilgeAdam da sistem uzmanlıgı ve daha sonra sistem mühendisliği bitirdim. Güzel Bir şirkette güzel bir maaşla işe girdim. herşey benim için çok kolay ve çok kazançlı başlamıştı. bir kaç ay çalıştım bende işyeride benden memnundu.

başınızı ağrıtmamak için kısaca anlatacagım. derken bir takım zorluklar girdi hayatımıza. en yakınlarımızın vefatları vs gibi durumlar. ve mecburen sektörden ve hatta sosyal hayattam koptum. böbreğimle alakalı bir çok operasyon geçirdim. derken yıllar geçti. iyileştim yeniden sosyal hayata döndüğümde hiç birşey bıraktıgım gibi degildi.

şirketim beni yine aldı. yine yaver giden şansımdan dolayı bilgi işlem sorumlusu arkadaş işten ayrılmasına denk geldi. bu hafta işe başladım. fakat beni işe alanlar eski Ömer sanıyorlar. fakat ben bomboşum. 2003 server - isa server i sql server üçlüsü ile çalışırdım.

geldiğimde serverin karşısına geçtiğimde hepsini unutmuşum gibi geldi. sizden istedigim rica ettiğim konu ; nereden nasıl başlamalıyım nasıl bir plan izlemeliyim bu bilişim konusundaki açığı acilen kapatmam için. . 

çok zor durumdayım. cevap yazarak olmasa bile, en azından iyi temenni ve dualarınız için bile olsa teşekkür ederim. 

Ömer

Gönderildi : 28/04/2010 19:54

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Ömer Bey Merhaba,

Öncelikli olarak yaşamış olduğunuz sağlık probleminizden dolayı geçmiş olsun.

Nereden başlayacağınız konusunda ise benim önerim kursa gittiğiniz dönemde almış olduğunuz notlarınızı tekrar gözden geçirin ve imkanınız varsa bir test ortamı kurun üzerinde çalışın. Geçmişe yönelik bilgilerinizi tekrar ettikten sonra ise kendinizi güncel konuma getirin. Eğer yardımcı olabileceğimiz birşey olur ise Çözümpark ailesi olarak biz buradayız.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 28/04/2010 20:18

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Ömer Bey merhabalar,

Öncelikle yaşamız olduğunuz vefatlar için baş sağlığı ve sağlığınız ile ile ilgili problemlerden dolayı da geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim.

Haydar Beyin de ilettiği üzere öncelikle varsa geçmiş dökümanları takip etmeniz. DNS, DHCP, RRAS vb.. konuları tekrar etmeniz. 1-2 lab uygulaması yapmanız. Önce Server 2003, sonra ISA, Exchange vb. diğer MS ürünleri.

Sonrasında geçiş dönemlerindeki ürünler için örneğin Exchange 2007 öğrendiyseniz. Exchange 2010 yeniliklerini inceleyin. Menülere göz gezdirin vb. uygulamaları gerçekleştirin. Gerisi zaten sizin azminizle doğru orantılı olarak artarak devam edecektir.

Bu geçiş döneminde ÇözümPark ailesi olarak her zaman yanınızda olduğumuzu bende ifade etmek isterim. Saygılar.

Gönderildi : 29/04/2010 01:12

(@mybebic)
Active Member
Konu başlatıcı

çok teşekkür ediyorum.

şirketten ayrılan bilgi işlemci problemli bir yapı bırakmış bana. sorunlar üst üste yıgılmış ve benden çözüm bekleniyor

problemleri bir konu açıp sizden yardım bekleyecegim. şimdiden teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 06/05/2010 22:01

(@mybebic)
Active Member
Konu başlatıcı

problemleri aşağıdaki linkte belirttim .

şimdiden çok teşekkür ediyorum

http://www.cozumpark.com/forums/thread/173745.aspx

Gönderildi : 06/05/2010 22:16

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

İşe önce forum kurallarını okuyarak başlamanızı öneririm, sonrası gelecektir.

Gönderildi : 07/05/2010 00:02

(@mybebic)
Active Member
Konu başlatıcı

haklısınız hocam. Tekrarlamayacagıma emin olabilirsiniz.

Gönderildi : 07/05/2010 12:47

Paylaş: