Forum

server kitabı tavsi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server kitabı tavsiye?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@cihanozturk)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar umarım yanlış yere konuyu açmıyorumdur..

özel bir firmada yazılım teknisyenliği yapıyorum fakat network sistemleri konusuna merakım var, yeni başlayan için hangi server kitabını önerirsiziniz? birde devamında Active directory, Group policy, exchange, isa vb. konularda hangi kitapları almalıyım..

iyi çalışmalar..

Gönderildi : 03/03/2010 18:31

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Yeni başlayanlar için adım adım gitmek adına Zirvedeki Beyinler Win Server 2003 serisini öneriyordum, ama şimdi 2008 var, aynı türden bir kitap olabilir. Tabi bu kitabın yanında kurmanız gereken yazılım ve donanım olsa iyi olur, network anlamında bir kitap ile başlamak ise ne kadar yararlı olur bilemiyorum, ccna kitaplarını inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 03/03/2010 19:03

(@cihanozturk)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

mesut kardeş kitaptaki uygulamalarla sitedeki video ve makaleleri uygulayarak network konusuna bi nevi hakim olmamı sağlamazmı?

Gönderildi : 04/03/2010 15:00

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Kitaplarda bu kadar detay ve spesifik konuları bulamazsınız. Hiç bir kitap size cluster yapıyı resim resim buradaki gibi anlatmaz.. Türkçe kitapların neredeyse tamamı zaten çeviridir. Demek istediğim kitap ile sitedeki uygulamalar ın izlediği yol farklı olabilir, ama hiç bilginin zararı olmaz, araştırın ve beğendiğiniz kitaplar alın.

Gönderildi : 04/03/2010 19:04

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Tüm ürünleri tek kitapta bulmak biraz zor. Mesut hocamızın kitabını öneririm. Ayrıca makaleler bölümüne bakmanız yeterli olacaktır..

http://www.idefix.com/kitap/mesut-aladag/urun_liste.asp?kid=66761

Gönderildi : 04/03/2010 19:25

Paylaş: