Forum

CCNA Kursu Hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

CCNA Kursu Hakkında

15 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
502 Görüntüleme
(@UMUTDULGER)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

CCNA kursu almak niyetindeyim. Microsoft sertifikaları gibi evde kendim çalışarak ilerlemekte zorlanıyorum. O nedenle bu yönde bir karar aldım. Biraz araştırdım ve eğer burada yazmakta bir sakıncası yoksa BT Eğitim'de karar kılmış gibiyim. Ancak sizin de hem BT Eğitim hem de diğer alternatifler hakkında yorumlarınızı almak isterim. Teşekkürler.

Gönderildi : 22/02/2010 18:07

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Cisco ve CCNA tarafında değerli arkadaşımız Erdem eğitim videoları çekti ve yayınlandı.Gayet başarılı bir anlatımı var. Eğitim videolarının devamını da getirecektir. Portalımızdan takip edebilirsiniz.

CCNA konusunda İTÜ yü önerebilirim size.

Gönderildi : 23/02/2010 00:22

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Merhaba,

Cisco ve CCNA tarafında değerli arkadaşımız Erdem eğitim videoları çekti ve yayınlandı.Gayet başarılı bir anlatımı var. Eğitim videolarının devamını da getirecektir. Portalımızdan takip edebilirsiniz.

Öncelikle bu mesajdaki Erdem'in ben olmadığımı düşünüyorum. =) Elimden geldiği kadar video çektim ama ne yazık ki Cisco'ya çok odaklanamadım. Ama sağlam bir giriş yapacağız inşallah. Şuan Windows 7 ve Server 2008 R2 ile gelen yeni bir özellik olan Applocker üzerine bir çalışma yapıyorum. Onun ufak çaplı haberini verelim. =)

Cisco konusunda benim naçizane tavsiyelerim, Eğitim teori odaklı olmasın. Hangi firmadan alacaksanız ne kadar uygulama yapacağınızı sorun. Bu uygulamalar da öyle Packet Tracer uygulamaları olmasın. Eğer öyleyse hiç gitmeyin kursa daha iyi. Alın elinize bir kitap. Hmm bu böyleymiş diyip asılın Packet Tracer'a paranız cebinizde kalır. Hatta o parayla gidin 2 tane 2.el Cisco Router alın. Özetle demek istediğim eğitimin büyük bir çoğuluğunda terminal bağlantılarla gerçek, fiziki router'lara bağlantı kurun. Hatta ve hatta gidin kabinete hangi kablo nereden çıkıyor neden çıkıyor. niye oraya gidiyor. Canlı canlı uygulayın yoksa işin içine girdiğinizde göreceksiniz ki Cisco Packet Tracer programı ile bir kaç network kurup onları konuşturmak rahat. Canınız sıkıldığında DELETE tuşuna basıp Router'ı uçurmak ta kolay. =) Gerçek hayatta Cisco 2811 Router'ın üzerine gelip DELETE tuşuna basamıyorsunuz. =)

Birde devam edecek olursak. Önce Cisco Packet Tracer öğrenin 1-2 ufak uygulama yapın. Daha sonra GNS'e odaklanın. Bu vatandaş (Yazılım) gerçek Cisco Router'ların IOS'larını koşturabiliyor. Üstelik ben henüz denemedim ama VM ile entegre edip gerçek router efekti yapabiliyorsunuz. Yani sanki gerçekte Router var sizin sanallar da var. Gerçekçi similasyon ortamı oluşturabiliyorsunuz.

Dipnot: Gerçek çalışma ortamını çok az sunacaklarsa CCNA kursuna gitmenin bir manası yok. Hayrullah Kolukısaoğlunun bir e-book'u var. Bize kursta verdiler. Sanırım ücretsiz. Bu kitabı okuyun. Kitaptaki uygulamaları yapın. Cisco'cu oldunuz işte.

Daha fazla elimden gelen bir yardım olacaksa mesaj atabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. Saygılarımla.

Gönderildi : 23/02/2010 01:38

(@UMUTDULGER)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar,

Detaylı yanıtlar için çok teşekkür ederim. Uğur
Bey, bahsettiğiniz videolu anlatımlara bakacağım zaten kurs işi de çıkan
son dakika aksiliği ile yattı kendi kendime çalışmayı birkez daha
deneyeceğim. Erdem Bey; güzel bilgiler vermişsiniz hepsini not aldım.
Zaten network konusunda sıfır değilim, senelerimiz kablolama ile geçti
ama router konfigürasyonu farklı bir olay. Tekrar teşekkür eder, iyi
çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 23/02/2010 01:45

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Arkadaşlar,

Detaylı yanıtlar için çok teşekkür ederim. Uğur Bey, bahsettiğiniz videolu anlatımlara bakacağım zaten kurs işi de çıkan son dakika aksiliği ile yattı kendi kendime çalışmayı birkez daha deneyeceğim. Erdem Bey; güzel bilgiler vermişsiniz hepsini not aldım. Zaten network konusunda sıfır değilim, senelerimiz kablolama ile geçti ama router konfigürasyonu farklı bir olay. Tekrar teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Hakkınızda hayırlısı neyse o olsun. Cisco öğreneceğiniz süreçte Çözümpark'tan ayrılmayın. =) Çözümsüz Sorununuz kalmasın.

Gönderildi : 23/02/2010 02:03

(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member

ccna kurları ne kadar ortalama?

Gönderildi : 08/04/2010 13:20

(@BurakCinar)
Gönderiler: 35
Eminent Member

btegitim'de bir ara 1250 TL' idi. 

Gönderildi : 08/04/2010 15:21

(@Sertac(ilin))
Gönderiler: 10
Active Member

slm bt eğitimden eğitim aldım ama inanılmaz berbat eğitim şekli var evde okuya okuya girsem herhalde çoktan başarırdım hocaları ders saatlerine riayet etmiyor hocanın anlatımına birşey diyemem yada bilgisini bilemem ama hocalar ders saatleri konusunda hiç iyi değiler hele hele öğlen saatlerine ders alıyorsanız ders başlangıcı 2 de olması gerekirken 4 kadar başlangıcı olabiliyor karar sizin

Gönderildi : 30/07/2010 14:56

(@Yataghan)
Gönderiler: 2
New Member

slm bt eğitimden eğitim aldım ama inanılmaz berbat eğitim şekli var evde okuya okuya girsem herhalde çoktan başarırdım hocaları ders saatlerine riayet etmiyor hocanın anlatımına birşey diyemem yada bilgisini bilemem ama hocalar ders saatleri konusunda hiç iyi değiler hele hele öğlen saatlerine ders alıyorsanız ders başlangıcı 2 de olması gerekirken 4 kadar başlangıcı olabiliyor karar sizin

Öncelikle geçmiş olsun. Böyle konularda önemli olan eğitmendir. Bteğitim, bilgeadam vs. diye isme bakmadan önce hangi eğitmenin derslere gireceğini araştırıp ondan sonra karar vermek gerekir. Bu şikayetinizi bteğitime ilettiniz mi belki eğitim tekrarı yapabilirler.

Gönderildi : 01/08/2010 20:04

(@dejavu01)
Gönderiler: 3
Active Member

Herkese iyi günler.Ben Bakü'de CCNA eğitimi aldım.Ve yaklaşık 1 ay sonra falan sertifika sınavına girmek niyetindeyim.Ama arkadaşlar soru havuzu diye birşey varmış sanırım.ordaki sorulardan çıkıyormuş sorular.Onları nerden bulabilirim acaba?İnternette inanılmaz bir bilgi kirliliği var ya...

Gönderildi : 07/09/2010 18:22

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Portalımızda bu tür paylaşımlar yapılmamaktadır, forum kurallarını okuyalım lütfen. Teşekkürler.

Gönderildi : 07/09/2010 18:29

(@cihancoruh)
Gönderiler: 13
Eminent Member

Merhaba,

Peki bu eğitim videolarını nerede bulabilirim.

Gönderildi : 19/02/2012 03:19

(@ugurdemir)
Illustrious Member

http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=cisco&s=110 videolara buradan ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 19/02/2012 03:55

(@cihancoruh)
Gönderiler: 13
Eminent Member

http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=cisco&s=110 videolara buradan ulaşabilirsiniz.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 19/02/2012 18:39

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Rica ederim. Kolay gelsin.

Gönderildi : 19/02/2012 20:06

Paylaş: