Forum

ahmet yesevi yö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ahmet yesevi yönetim bilişim sis.

44 Yazılar
18 Üyeler
0 Likes
4,918 Görüntüleme
(@sertunc)
Gönderiler: 9
Active Member

ÖSS'ye girerek tercihleriniz arasında bulundurmanız yeterli bu bölüme girebilmeniz için.

Belgin hanım tabıkı bunu ösym kara verıcek ama takriben kac puanla alabılır.Ben bu sene dusunuyordum lakın son anda yökle anlasınca kaldık ve 2009 dgs den gıremedık bu seneya kaldı 

Tesekkurler 

Gönderildi : 15/12/2009 22:18

(@ekremsekman)
Gönderiler: 65
Trusted Member

selamlar arkadaşlar,

ahmet yesevi üniversitesi bilgisayar mühendisliğinde okuyorum ve genel olarak bu konuda ki sıkıntıyı çözmek için denklik konusuna değinmek istiyorum.

2007 ve öncesinde ki öğrenci girişlerinde 2 yıllık mezun olunması durumunda direk kayıt olarak giren arkadaşlarımızın denlik sağlayığ sağlayamayacağı hala meçhul durumda. Ancak denliğin sağlanacağı söyleniyor ancak netlik yok.

2007 sonrasında ise, öss puanıyla aldıkları için denklik durumunda herhangi bir sıkıntı yoktur. 

Lisans üzerine yüksek lisans yapacaksanız herhangi bir sorun yoktur denklik söz konusudur. nasıl girmiş olursanız olun.

Diplomalarında uzaktan eğitim v.s. ibaresi yer almamaktadır. Türk kazak üniversitesi olarak geçmektedir.

Dipnot: genel olarak zor bir üniversitesdir. Gereksiz yere fazlaca kastırırlar ve sınavlar gerçektende zordur.

vizelere kendi sistemleri üzerinden internetten, 3 ile 10 günlük lük süreçte hocanın ayarladığı tarihde girersiniz ve vizenin yüzde 30 unu geçerli sayarlar.

finalleri ise istanbul ankara ve izmir olarak 3 ilde ki üniversitelerde girmek üzere seçebilirsiniz. istanbulda yıldız teknik üniversitesi beşiktaş kampüsünda sınava giriyorsunuz. hafta sonu 2 gün olarak bölmekteler. diğer illerde ki üniversiteleri bilmiyorum.

finalde aldığınız puanın yüzde 70 i geçerli oluyor.

bütünlemelerde aynı finallerde ki mantıkla işliyor. final ve vize ortalamanız 50 nin altında ise geçemiyor ve bütünlemeye giriyorsunuz. bu seferde bütünleme ve vize ortalaması alınıyor. 50 altında ise dersten kalıyorsunuz. (50 konusunda emin değilim ancak 50 diye hatırlıyorum.)

Daha ayrıntılı bilgi almak istersenizde, yesevi.net adresinden okulla irtibata geçebilir bilgi alabilirsiniz. Yerleri kavacıkdadır. 

Gönderildi : 05/02/2010 04:18

(@MustafaErciyes)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba.Ahmet Yesevi Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans programına kayıt oldum.Ayın 19'nda dersler başlayacak.Okuyan, bitiren, yüksek lisans yapan var mı bu bölümün bel kemiği dersi nedir?Teşekkürler

Gönderildi : 12/09/2016 22:41

(@eraysoysal-2)
Gönderiler: 221
Reputable Member

Merhaba Arkadaşlar ;

Ben T.C. Ahmet Yesevi Üniversitesini Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans Uzaktan Eğitim okuyorum Herkese Tavsiye ederim.

Ahmet Yesevi Devlet Üniversitesidir. Türkiyede ve uluslararası ülkelerde geçerlidir.

Hocaları Kalitelidir.

Gönderildi : 30/01/2017 14:18

(@eraysoysal-2)
Gönderiler: 221
Reputable Member

Merhaba Arkadaşlar;

Ben T.C. Ahmet Yesevi Devlet Üniversitesinden Mezun Oldum.. Herkese tavsiye ederim. Kaliteli bir eğitim. Ankaradan Hocalar internet üzerinden ders veriyorlar. Dersi kaçırsanız bile sonradan izleme olanağınızda var. Final sınavları Yıldız Teknikte oluyor.

Bilginize..

Gönderildi : 21/09/2018 11:23

(@ozkanburgac)
Gönderiler: 204
Estimable Member

Selam Bende Uzaktan eğitim mezunuyum ve kendimi geliştirmek için branşım üzerine çalıştım şuanda PMI çalışıyorum ve hiçbir olumsuz yönü yok 

gerçek firmalar için nereden mezun olduğun değil ne bildiğin önemli.

Gönderildi : 21/09/2018 17:03

Sayfa 3 / 3
Paylaş: