Forum

ahmet yesevi yö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ahmet yesevi yönetim bilişim sis.

44 Yazılar
18 Üyeler
0 Likes
4,920 Görüntüleme
(@onurserhatuygur)
Gönderiler: 129
Estimable Member

Mülakattaki soruları bilemiyorum.Ama genelde  genel olarak bilgi değerlendirmesini yaparlar adayın durumu oturdugu yer okulla ilgili düşünceleri yani her üniversitede mülakatlar farklıdır kimi mesleki alanda yogun mülakat yapar kimide sosyal mülakat yapar bazılarıda geçmişteki deneyim ve projelerini mülakat konusu yapar belli kritilerleri vardır ama bunlar dediğim gibi değişkendir.

Gönderildi : 20/11/2009 18:27

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Hayırlısı diyelim o halde, nasipse Yüksek Lisansıda görürüz.

Konuyu takip ederek 2. kez cevap verdiginiz içinde ayrıca teskr ederim.

Gönderildi : 21/11/2009 00:05

(@SebahattinKOSE)
Gönderiler: 35
Trusted Member

Sakarya Üniversitesi'nde uzaktan eğitim alan arkadaşlar varsa lütfen bölüm hakkında bilgi verebilirler mi? Dersler, devam devamsızlık, sınavlar v.b. Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 30/11/2009 22:25

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Konunun Sakarya Üniversitesine geldiğini görünce bir kaç paragraf yazmak istedim.:)

2006 Adapazarı Meslek Yüksekokulu - İnternet Destekli Öğretim Bilgi Yönetimi Bölümünü bitirdim. Sakarya Üniversitesi ile ilgili olarak öncelikle aşağıdaki linkteki yazıyı okumanızı isterim.

http://www.milliyet.com.tr/Yazar.aspx?aType=YazarDetay&ArticleID=1166123&AuthorID=67&Date=25.11.2009&ver=05

Sakarya Üniversitesi Bilişim altyapısı olarak kendini çok geliştirmiş bir üniversite. Yaptıkları ve yapmayı planladıkları vb.. herşeyiyle çok iyi bir üniversite. İnternet Destekli Öğretim modeli şuan sadece 2 yıllık önlisans programlarında var. Bu sene ise karma eğitim modeli adı verilen yeni bir sistem başlattılar. 3 adet lisans bölümünü internetten ve örgün eğitim birleştirerek ÖSS kapsamına dahil ettiler. Bende düşünmekteyim. Bölümler; Endüstri Müh. - Bilgisayar Müh. - İnsan Kaynakları Yönetimi. Detaylı bilgi aşağıdaki adresten alınabilir. Saygılarımla...

http://www.ido.sakarya.edu.tr/

Gönderildi : 03/12/2009 01:19

(@ugurpek)
Gönderiler: 272
Reputable Member

Konunun Sakarya Üniversitesine geldiğini görünce bir kaç paragraf yazmak istedim.:)

2006 Adapazarı Meslek Yüksekokulu - İnternet Destekli Öğretim Bilgi Yönetimi Bölümünü bitirdim. Sakarya Üniversitesi ile ilgili olarak öncelikle aşağıdaki linkteki yazıyı okumanızı isterim.

http://www.milliyet.com.tr/Yazar.aspx?aType=YazarDetay&ArticleID=1166123&AuthorID=67&Date=25.11.2009&ver=05

Sakarya Üniversitesi Bilişim altyapısı olarak kendini çok geliştirmiş bir üniversite. Yaptıkları ve yapmayı planladıkları vb.. herşeyiyle çok iyi bir üniversite. İnternet Destekli Öğretim modeli şuan sadece 2 yıllık önlisans programlarında var. Bu sene ise karma eğitim modeli adı verilen yeni bir sistem başlattılar. 3 adet lisans bölümünü internetten ve örgün eğitim birleştirerek ÖSS kapsamına dahil ettiler. Bende düşünmekteyim. Bölümler; Endüstri Müh. - Bilgisayar Müh. - İnsan Kaynakları Yönetimi. Detaylı bilgi aşağıdaki adresten alınabilir. Saygılarımla...

Dikey geçişte acaba kaç nete kadar alıyor ?

Gönderildi : 03/12/2009 01:26

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Dikey geçişte acaba kaç nete kadar alıyor ?

Bölümler ve sistem yeni olduğu için şuan Dikey Geçiş yok. Çünkü 3. sınıf yok 🙂 Saygılar...

Gönderildi : 03/12/2009 01:43

(@ugurpek)
Reputable Member

orasını atlamışız :=)

Gönderildi : 03/12/2009 01:52

(@SebahattinKOSE)
Gönderiler: 35
Trusted Member

Akıllı insanların olduğu yerde doğru yolu bulabiliyorsunuz.Arkadaşlar teşekkürler.Element akademi tam istediğim yer.hemen iletişime geçiyorum.

Gönderildi : 03/12/2009 02:26

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Akıllı insanların olduğu yerde doğru yolu bulabiliyorsunuz.Arkadaşlar teşekkürler.Element akademi tam istediğim yer.hemen iletişime geçiyorum.

Sebahattin Bey sanırım konuları karıştırdınız. Element Akademi aşağıdaki konuda geçmişti. Saygılarımla...

http://www.cozumpark.com/forums/thread/136151.aspx

Gönderildi : 03/12/2009 02:44

(@nezihk)
Gönderiler: 115
Estimable Member

Merhaba ;

Biraz geç oldu ama ileride bu konu ile ilgili bilgilenmek istiyen arkadaşlar içinde iyi olacağını düşünerek bende birşeyler yazmak istedim.

Ahmet Yesevi Universitesi Yönetim ve Bilişim Sistemleri 3. sınıf öğrencisiyim.İnsallah seneyede mezun olacağım.

Okul öncelikle türk kazak universitesi ve ilk kurulan uzaktan eğitim sistemi.Bu seneye kadar Yök le olan problemlerden dolayı denklikle ilgili sorunlar vardı bu sene çözdüler artık denkliği var.

Eğitim açısından kesinlikle tavsiye edebileceğim bi okul.Kendini geliştirmek biraz da tabiki size kalmış.Sistemi oturmuş.Hiç bi şekilde aksamalar yok.Her dersin 1 günü var ve web cam ortamında hocalar sunumlarını anlatıyolar.Sizde yazılı şekilde sorularınızı ve sorunlarınızı hocalarınızla paylaşabiliyosunuz.Ben etrafımdaki herkese bu okulu ve bölümü tavsiye ediyorum.Düşünen varsa tereddüt etmeden yazılabilir.

Lisans programı olarak okuyabilceğiniz bölümler

Yönetim ve Bilişim Sistemleri

Bilgisayar Mühendisliği

Endüstri Mühendisliği

Saygılar..

Gönderildi : 09/12/2009 18:38

(@ugurpek)
Reputable Member

Merhaba ;

Biraz geç oldu ama ileride bu konu ile ilgili bilgilenmek istiyen arkadaşlar içinde iyi olacağını düşünerek bende birşeyler yazmak istedim.

Ahmet Yesevi Universitesi Yönetim ve Bilişim Sistemleri 3. sınıf öğrencisiyim.İnsallah seneyede mezun olacağım.

Okul öncelikle türk kazak universitesi ve ilk kurulan uzaktan eğitim sistemi.Bu seneye kadar Yök le olan problemlerden dolayı denklikle ilgili sorunlar vardı bu sene çözdüler artık denkliği var.

Eğitim açısından kesinlikle tavsiye edebileceğim bi okul.Kendini geliştirmek biraz da tabiki size kalmış.Sistemi oturmuş.Hiç bi şekilde aksamalar yok.Her dersin 1 günü var ve web cam ortamında hocalar sunumlarını anlatıyolar.Sizde yazılı şekilde sorularınızı ve sorunlarınızı hocalarınızla paylaşabiliyosunuz.Ben etrafımdaki herkese bu okulu ve bölümü tavsiye ediyorum.Düşünen varsa tereddüt etmeden yazılabilir.

Lisans programı olarak okuyabilceğiniz bölümler

Yönetim ve Bilişim Sistemleri

Bilgisayar Mühendisliği

Endüstri Mühendisliği

Saygılar..

Hazır  okuyan birini bulmuşken soralım çevreden yanlı bilgi edinebiliyorz dönem harçlarıyla ilgii bilgi alabilirmiyiz?

Gönderildi : 09/12/2009 18:55

(@nezihk)
Estimable Member

Ben 3. sınıfa kadar farklı bi kaynağa gerek duymadım.Tabiki konularla ilgili bazı makaleleri gözden geçirdim.Hem hocanın anlatımı var hem sunumu var hemde her dersin kendi ders içeriği var.Kaynaklar yeterli anlıyacağın.

Dönemi : 1700 Ytl

Gönderildi : 09/12/2009 19:29

(@ugurpek)
Reputable Member

vize ve final sınavlarında nasıl bir yol izleniyor

Gönderildi : 10/12/2009 16:09

(@nezihk)
Estimable Member

2 adet ara sınav var bunlara internet üzerinden giriyosun not ortalaması % 30

final ve bütlerede ankara gazi universitesinde istanbulda İTU de girebiliyosun bununda ortalamasının %70 alınıyo

her dersin donemde 1 ya da 2 adet projesi %15 de burdan puan geliyo

derse katılım dan da %25 puan geliyor.

Gönderildi : 10/12/2009 20:10

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Sayın nezihk verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Bu sene ÖSS sınavına gireceğim. İnternet Destekli Öğretime yatkın biri olarak lisans bölümlerinden birini seçmek istiyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun. Saygılar..

Gönderildi : 10/12/2009 23:46

(@nezihk)
Estimable Member

İnsallah Hayırlısı olur.

Saygılar

Gönderildi : 11/12/2009 00:32

(@ugurpek)
Reputable Member

teşekkürler

Gönderildi : 11/12/2009 01:09

(@serhatozer)
Gönderiler: 39
Trusted Member

Bende bu sene Sakarya Üni. Uzaktan eğitim (Bilgi Yönetiminin) 2.sınıfındayım bu sene 2 yıllık mezunu oluyorum.Acaba 3.sınıf için yani lisans için ahmet yesevi üni geçiş yapabilirmiyim böyle bir imkan varmı arkadaşlar ?

Gönderildi : 12/12/2009 11:59

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Bende bu sene Sakarya Üni. Uzaktan eğitim (Bilgi Yönetiminin) 2.sınıfındayım bu sene 2 yıllık mezunu oluyorum.Acaba 3.sınıf için yani lisans için ahmet yesevi üni geçiş yapabilirmiyim böyle bir imkan varmı arkadaşlar ?

Bende Bilgi Yönetimi bölümünü bitirmiştim. Mustafa Turan hocam nasıl iyi mi? Çok konuşurduk kendisiyle. =)

Dikey Geçiş imkanı vardır. Ama Ahmet Yesevi listeye eklendi mi bilmiyorum. Ben 2006'da mezun olduğumda DGS sınavlarında yoktu. Güncel tabloya bakmanızı tavsiye ederim. Kendi bilgisayarıma kavuştuğumda bende bakarım. Saygılar.... 

Gönderildi : 12/12/2009 20:22

Sayfa 2 / 3
Paylaş: