Forum

Bad Sector İhtimali...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bad Sector İhtimali Olabilir Mi?

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
504 Görüntüleme
(@onurkucukavcu)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese selam ,

Ofisimizde sürekli açık olan xp işletim sistemi kurulu olan bir masaüstü bilgisayar mevcut.

Masaüstünde bulunan bir klasörün içinde excel dosyasına her gün veri giriş yapılmakta fakat son zamanlarda excel e çift tıkladığımız zaman klasör yanıt vermiyor uyarısı veriyor ve 3-4 dk bekledikten sonra excel açılıyor. Bad sector olabilir mi ? HD Tune programı ile tarattım fakat bulmadı. Bu konuda yardımcı olabilr misiniz

Gönderildi : 04/07/2017 13:42

(@ErdemKara)
Gönderiler: 196
Reputable Member

İşlemci fanını kontrol ettinizmi? 

Gönderildi : 04/07/2017 13:52

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Excel kendi başına boş olarak nasıl açılıyor? Hız durumu nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/07/2017 13:59

(@onurkucukavcu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba,

boş excel ilk açılışta biraz zaman alıyor. önbelleğe aldıktan sonra normal açılış hızına dönüyor.

işlemci fanını kontrol etmedim.  duruma göre hava tutup termal macun yenilemeli miiyim ?

Gönderildi : 04/07/2017 14:43

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

referans postlarda uygulunan yöntemleri denediniz mi ?

https://www.cozumpark.com/forums/thread/9330.aspx

http://www.cozumpark.com/forums/thread/273656.aspx

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/07/2017 03:46

(@onurkucukavcu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Turan bey merhaba,

office 2003 sürümünü kaldırıp 2007 kurdum ve sorun çözüldü.

Basit bir işlemle sorun giderildi

Gönderildi : 05/07/2017 14:25

Paylaş: