Forum

Excel Dosyalarının ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Excel Dosyalarının geç açılması

21 Yazılar
12 Üyeler
0 Likes
11 K Görüntüleme
(@mehmetmazi)
Gönderiler: 33
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle Çözüm park herkeze hayırlı olsun.

Benim sorunum Excel ile ilgili Şirketimizde Yeni alınan notebooklardan birtanesine Windows xp kurulumu yaptım ve gerekli yazılımları yükledim kontrol aşamasında  excel dosyalarının geç açıldığını gördüm.Daha sonra Başlat programlardan exceli çalıştırdım.Kayet hızlı bir şekilde açıldı.Geç açılan dosyayı Dosya-aç menüsünden açıtğım zaman çok hızlı bir şekilde açılıyor.Dosyaların geç açılması ile ilgili sorunda bana yardımcı olursanız sevinirim.Bu olaylardan sonra windows xp'yi yeniden kurdum.Office 2003 kurulumunu ve sp3 yüklemesi yaptım fakat herhangi bir sonuç alamadım.

Gönderildi : 03/04/2008 13:27

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

excell dışında makinada kullandıgınız her hangi bir dosya yada programda yavaşlık sözkonusumu hdd back sector taramasından geçirmenizde fayda var

Gönderildi : 03/04/2008 13:31

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Selam;

Daha öncede benzer bir konu üzerinde yorumlar yapılmıştı. http://cozumpark.com/forums/thread/6131.aspx incelerseniz belki faydası olur. 

Gönderildi : 03/04/2008 13:36

(@mehmetmazi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Diğer Programlarda herhangi bir yavaşlama yok.Hardiskte herhagi bir bad sektor yok.

Gönderildi : 03/04/2008 16:15

(@mehmetmazi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Önermiş olduğunuz linke baktım fakat benim karşılaştığım sorun ile benzerlik göstermiyor.Bende herhagi bir kilitlenme söz konusu değil excel dosyasını tıkladıktan sonra başka işlede uğraşa biliyorum.ram ve CPu kullanım oranlarına bakıyorum neredeyse hiç kullanmıyor.üzerinde 2 GB ram var.Yani bir anlam veremedim.dosya güvenlik ayarlarına da baktım orada da herşey düzgün.

Gönderildi : 03/04/2008 16:28

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Office'yi Makinadan kaldırıp yeniden kurarmısınız sonucu bildirirseniz sevinirim ?

Gönderildi : 03/04/2008 16:35

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

merhabalar

kaldırıp başka bir cd den kurup deneyin. 

Gönderildi : 03/04/2008 23:50

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Ofis kurulumunu yaptıktan sonra SP güncellemesini yapmayın ve bu şekilde test edin. Geri bildirim yapmayı unutmayın lütfen.

Gönderildi : 04/04/2008 00:16

(@erdogantemur)
Gönderiler: 393
Keyif adamı 🙂

Yaşanmış bir tecrübe ile farklı bir çözüm öneri yapacagım.

Cihaza USB mouse takılı ise cihaza takmadan açın ve cihazı mouse takılı olmadan kullanın ve exel dosyalarınızı o şekilde açın bir fark olacak mı  bir kontrol edin. Usb mouse nasıl oluyorsa exelin açılışını sonra sayfa aşağı kaydırmalarında sistemi yavaşlatıyor.

Sonucu bekliyorum.

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

Gönderildi : 04/04/2008 11:48

(@korhankoseoglu)
Honorable Member

Yaşanmış bir tecrübe ile farklı bir çözüm öneri yapacagım.

Cihaza USB mouse takılı ise cihaza takmadan açın ve cihazı mouse takılı olmadan kullanın ve exel dosyalarınızı o şekilde açın bir fark olacak mı  bir kontrol edin. Usb mouse nasıl oluyorsa exelin açılışını sonra sayfa aşağı kaydırmalarında sistemi yavaşlatıyor.

Sonucu bekliyorum.

Erdoğan bey merhaba.

bu tecrübeyi notebook pildeyken mi yoksa elektrikteyken mi yaşadınız ?

Gönderildi : 04/04/2008 12:18

(@erdogantemur)
Gönderiler: 393
Keyif adamı 🙂

Farketmiyor ikisindede aynıydı. Mouse da A4 Tech ti.

Mouse değiştirince düzeldi.

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

Gönderildi : 04/04/2008 12:22

(@BtExpert)
Gönderiler: 114
Estimable Member

Merhabalar;

Dosyanın boyutu nedir acaba? Aynı sorunu da ben yaşamıştım.Muhasebedeki kızcağız finans raporlarını gün gün çalışma sayfası halinde açarak günlük olarak kaydetmiş.Dosya boyutu 12 mb civarındaydı.Dosyayı başka pcde açtık yine aynı.Dosyayı gün gün parçaladık sorun düzeldi.

Gönderildi : 04/04/2008 12:46

(@korhankoseoglu)
Honorable Member

sormayı unuttum antivirüs programı olarak hangisi var ?

Gönderildi : 05/04/2008 01:33

(@mehmetmazi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Bir kaç gündür işlerin yoğunluğundan internete giremiyordum.Vermiş olduğunz cevaplar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederi.

Kurulumuna yaptığım notebook üzerinde birinci yüklememde Norton Anti virus Corporation vardı Sebebin bu olabileceğine düşünerek kaldırdım.Fakat sonuç Değişmedi.Dosyaların boyutları çok düşük en büyük dosya 2 mb geçmez.İkinci kurulumda antivirüs yazılımı kurmadan denedim.Yine sonuç aynı.benim anlamadığım excel kendi içerisinde çok hızlı bir şekilde açılıyor.Geç açılan dosyalarda excel içerisinden çok hızlı bir şekilde açılıyor.Oluşan durum bana çok mantıksız geliyor.

Erdoğan beyin  önerisini dememedim .Onu da deneyerek sonuçu sizlere bildiririm.

Herkeze iyi akşamlar.

Gönderildi : 05/04/2008 22:02

(@mehmetmazi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Erdogan  beyin söylediği gibi muse çırarak denedim ama bir sonuç alamadım.

Gönderildi : 12/04/2008 18:37

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Öncelikle Office programlar için  anti-virüs eklentileri iptal ediniz.Sonrasında araçlar-klasör seçenekler gelin.Oradan "dosya türleri" geliniz.Listeden "xls" bulunuz.Seçtikten sonra "gelişmiş" butonuna basınız.Sonrasında eylemler'den "open" seçin.Ve "düzenle" basın.karşınıza çıkan pencerede yazan tüm ayarları bizimle paylaşınız.

kolay gelsin.

Gönderildi : 12/04/2008 19:55

(@mehmetmazi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sorunu çözdüm Sorunun Kaynağı Notebook üzerinde kurulu olan nokia pc suite programı nın eklentilerinden olan PC connectivity Solution programının dan kaynaklanıyormuş.Şans eseri tüm olasılıkları denerken bu sonuçu ulaştum.Exe dosyasının ismi NCLTOBTSRV.exe.Şu an test ediyorum.Açılmayan excel dosyaları en fazla 1-2 sn sürüyor.Tüm cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.

Gönderildi : 14/04/2008 13:46

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Geri bildirim için teşekkkürler. 

Gönderildi : 14/04/2008 13:56

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Konu eski ama

Bilgi notu düşmüş olalım.

Benimde başıma McAfee Security Scan yüklenmesi sonucu bu problemle karşılaştım.

Bir çok programın yanında yüklenen 1-2 MB 'lık  olan sürümde

kaldırınca sorun çözülüyor.

Gönderildi : 25/11/2010 19:01

Sayfa 1 / 2
Paylaş: