Forum

Windows 7 Mavi ekra...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Mavi ekran hatası

Ahmet Germenli
(@AhmetGermenli)
Üye

Merhaba arkadaşlar,

Evde kullandığım masaüstü bilgisayarım var I5 CPU 8GB Kingstone Ram 1TB Sgt. Asus H81 Plus anakrtlı bir makinam var arasıra mavi ekran hatası veriyor Ram değiştirdim PSU değiştirdim, Anakartın biosunu güncelledim, ama ara sıra mavi ekran veriyor bazen 1.2 gün hiç bişey yok bazende günde 2 3 kez veriyor. hatayı hızlı bir şekilde görmek için Aida64 ile Sistem kararlık testi IntelBurn ile test ettim bişey çıkmadı 20 -30 tane Web sayfası açıyorum aynı anda 1080P film açıyorum virüs taraması yapıyorum nafile çözemedim sorunu Makinayıda formatladım bu arada driverler'da asus'un sitesinden indirdim. tavsiye edebileceğiniz başka yöntemler varmı acaba.

şimdiden herkese iyi seneler.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 31/12/2015 17:04

Okan Özbey
(@okanozbey)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Mavi ekran hatası uğraştırır biraz , öncelikle event loglara bir bakın mavi ekrana düştüğünde loglara düşen bir hata varmı , eğer bir hata varsa oradan yürüyebilirsiniz.

Ancak bir hata yoksa dump dosyalarını okumanız gerekiyor , Blue Screen Dump Viewer olarak aratırsanız veya Microsoftun Debugging Tool indirip inceleyebilirsiniz. 

Kolay gelsin.

www.okanozbey.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/01/2016 12:21

Murat ÇETİNER
(@MuratCETiNER)
Üye

Ziya bey daha profesyonel anlatmış fakat ben daha basit yaklaşacağım. Elinizde hiç hard disk mevcut mu ? Eğer mevcutsa hard disk değiştirip işletim sistemi kurup test sağlayabilir misiniz ? Eğer elinizde HDD yoksa internetten ücretsiz hard disk test programları mevcut. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/01/2016 18:55

Paylaş: