Forum

Oyunlar ve ram soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Oyunlar ve ram sorunu çok acil yardım

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
452 Görüntüleme
(@osmanakdin)
Gönderiler: 2
Active Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar bu sorun sadece oyun oynarken ortaya çıkıyor. birden oyun donuyor 1 sn liğine sonra masaüstüne atıyor(oyun hala  aşağıda gözükmekte simgesi) sonra oyunun o 1sn lik donma anında hangi ses varsa sürekli mesela dıt mı ,dıt dıt dıt diye masa üstüne atıyor görev yöneticisinden oyuu kapatıyorum sonra oyunu baştan açıyorum oyun 20 snliğine açılıyor sonra oyun donuyor ve mavi ekran geliyor çok yaşıyorum bunu ram kaynaklı denildi bana ramlar 8 gb 4x4 halinde garantisi var vatandan aldım test yaptırsammı çözümü varmı . bide bazen (nadiren)hiç vermiyo bazen 15-20 dakka sonra hemen veriyor ve pc yi alalı 4 ay oldu nerdeyse son ayda bu hatayı yapmaya başladı lütfen yardım edin çok mutsuzum 🙁

Gönderildi : 12/10/2015 21:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,
Öncelikle acil v.s. bunlar portal kurallarına aykırı. Buna göre postunuzu revize ediniz. Ayrıca bu tarz konularsa  çözüm donanımsal olduğu için bir çok sebepten meydana gelebilir. Ekran kartı driverini güncellemeniz, ekran kartı yazılımı üzerinden ince ayar yapmanız gibi işlemler gerekebilir. Ayrıca 2 ram varsa tek tek çalışın bakalım durum değişecek mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/10/2015 00:30

Paylaş: