Forum

Masaüstü ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Masaüstü bilgisayar kapanış sorunu

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
509 Görüntüleme
(@emreakdag)
Gönderiler: 234
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kullandığımız masaüstü bilgisayarımız elektrik kesintisi yaşadıktan sonra kapanışında problem yaşamaya başladık. Bilgisayarı kapat yaptığımız zaman 3 5 saniye sonra kendiliğinden tekrar açılmaya başladı. İşletim sistemi olarak windows 8 kullanılmaktadır. Daha önceleri böyle bir sorunla karşılaşılmamıştır, elektrik kesintisinden sonra bu sorun ortaya çıkmaya başlamıştır. Yardımcı olabilir misiniz ?

İyi forumlar

Gönderildi : 05/10/2015 13:21

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Donanımsal bir sorun olmuş olabilir. Direk şundandır kimse diyemez.

Gönderildi : 05/10/2015 17:53

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yazılımsal olarak böyle bir durum mümkün mü peki ?

Gönderildi : 05/10/2015 17:56

(@rahmidilli)
Famed Member

HDD üzerinde bir sorun olmuşsa bu yazılımın olduğu kısımdaysa sonuç olarak orayı da etkiler. Güç kaynakları, anakartlar veya HDD'ler genellikle bu tür durumlarda bozulabilmekte. Buna göre yedek parça varsa deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 05/10/2015 18:20

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Checksun Error gibi bir hata görmüştüm bilgisayarın açılışında bios pili anlamına gelmiyor mu ? Bios pili bilgisayarın kapanmasını etkileyebilir mi ?

Gönderildi : 05/10/2015 18:25

(@rahmidilli)
Famed Member

Donanım hataları en sevmediğim hatalardır 🙂 Tek tek denemek lazım veya belki işletim sistemini onar deyip dosyalardan bozulan vs. varsa düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Gönderildi : 05/10/2015 18:38

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

O zaman karadüzen yaparak bulucaz sorunu 🙂 Bios pilini biraz dinlendirip deneyeyim sorun çözülmezse onarma işlemi felan yaparım.

Gönderildi : 05/10/2015 19:10

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Anakartta ps2 klavye takılı idi klavyenin enerjisini keserek bilgisayarı kapatmayı denedim. Bilgisayar sorunsuz kapandı sorun klavye kaynaklı oluşmaktaydı. Usb klavye ile değiştirerek sorun çözüme ulaşmıştır.

Gönderildi : 30/10/2015 19:17

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

geri bildiriminiz için teşekkürler.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/11/2015 02:40

Paylaş: