Forum

Asus HD 7970 3GB 38...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Asus HD 7970 3GB 384 Bit Ekran Kartı (Bilgisayarda ses gelmeme problemi)

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@muhammedyucal)
Gönderiler: 101
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşım konuda bahsettiğim ekran kartını aldı. Gayet güzel bir şekilde takıp CD sindeki driver ile kurduk. Sonra farkettik bilgisayarda ses gelmiyor. Ancak donanımsal olarak ses kartında sorun görünmüyor. 
HDMI dan şüphelenip kobay bi harddiske temiz win7 kurdum. Windows ilk açıldığında yine ses gelmeme problemi verdi. Acaba özel bir ayarımı var? Realtek veya Ekran kartının yazılımını kurcaladım fakat bi neticeye ulaşamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 23/10/2013 08:37

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

Ekran kartı manuel ses bağlantılı bir kart olabilir mi. eski usul board a bağlantı yapmak gerekebilir. kontrol etmek iyi olacaktır.

Gönderildi : 25/10/2013 14:08

(@mustafacagricaliskan)
Gönderiler: 58
Trusted Member

Merhaba, 

Bilgisayarda yüklü olan ses aygıtlarına bakıp ve orda ekran kartının hdmi sürücüsü varsa onu devre dışı bırakıp kontrol edermisin

Gönderildi : 25/10/2013 16:57

(@muhammedyucal)
Gönderiler: 101
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet arkadaşlar ne yazıkki sorunu bulduk. Ekran kartı anakartın ses kartını malesef bozuyor. Şaka gibi... Arkadaşımın bilgisayarına (M5A97 board) xp ten win 8 e kadar herşeyi kurduk. Netice yok. 
Sonra kendi anakartıma taktım (Asus Sabertooth 990fx R2.0). Makinam açıldı bi kaç saniye sonra kapandı. Kendi ekran kartımı taktığımda ise bilgisayarımda ses yoktu..

İlginç olan M5A97 de jak takıldığında algılarken benim anakartta jak takıldığında hiç bir hareket yok. Üzüldüğüm konu ise anakartım daha 15 günlük. Gelde delirme arkadaş.. Sinirden kafayı yemek üzereyim....

Gönderildi : 27/10/2013 19:27

(@firatayaz)
Gönderiler: 1
New Member

Merhabalar aynı sorunu bende yaşamaktayım 2 tane board üzerinde denedim ikisinde de 1 nolu ram slotu ve ses hiç düzelmemek üzere arza yaptı serviste bunun ile ilgili bir detaya ulaşabildiniz mi ? nasıl sonuçlandı acaba 

Gönderildi : 01/10/2014 20:37

Paylaş: