Forum

Laptop üzerind...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Laptop üzerinde aktif olan hdd....

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@guneyoktayli)
Gönderiler: 227
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba, Outlook'u hatalı kapatma sonucu 11 Gb arşiv dosyası(.pst) hasar görmüş ve kullanıcı önemsemeyerek artık çalışamaz gelince son nokta olarak bize (Bilgi işlem departmanına) haber veriyor. Şimdi pst dosyasını kurtarmak üzere scanpst taraması, kopyalayıp farklı bir pcde arşivi açmak gibi bilinen kurtarma yöntemlerini denedim. Şimdi geldiğim nokta laptop diskini söktüm farklı bir pcye harici bir aparat ile (Sürekli olarak kullandığım çalıştığından emin olduğum) bağladım. Disk yönetiminden diskler hazır durumda görünüyor erişmeye çalıştığımda "Erişim Engellendi" hatası alıyorum. Konu genel itibariyle yardımlarınızı beklemekteyim.

Not: Diskten ziyade 11Gb arşiv çok önemli, yılların birikimi var (Biliyorum kızacaksınız neden yedek almadın! diye fakat kullanıcı uyarılara kulak asmayınca herkesi de takip edemediğinize göre eninde sonunda konunun muhatabı yine bizler oluyoruz maalesef)

Teşekkürler.

Gönderildi : 22/10/2013 21:35

(@metineren)
Gönderiler: 99
Estimable Member

live cdlerden biriyle yapmayı denediniz mi ?

Gönderildi : 23/10/2013 00:58

(@guneyoktayli)
Gönderiler: 227
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sorun çözüldü arkadaşlar, Öncelikle  diski harici bir disk kutusuna bağladık ve diski okutmayı başardık. Daha sonra ise defrag yaptıktan sonra Kernel Pst programını satın aldık(50 $) bundan sonra ise kurtarmaya çalıştığımız pst dosyasını  taratarak kurtarma işlemini gerçekleştirdik. 

Gönderildi : 30/10/2013 12:42

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

geri bildirim için teşekkürler.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/10/2013 12:48

Paylaş: