Anasayfa » Forum

paylaşılan yazıcıda...

paylaşılan yazıcıda belge takılı kalıyor  

RSS
sedat özbek
(@sedatozbek)
Üye

paylaşılan yazıcıdan çıktı aldığımda kuyrukta kalıyor ve iki bilgisayarda yazdıramıyor. belge silinmiyor iki bilgisayardan da yazıcıyı kaldırdığımda siliniyor belge. tekrar kuruyorum  kurduğum bilgisayarda sorun yok paylaşıma açıp diğer bilgisayardan belge yolladığımda ikisi birden yazdırmıyor belge takılı kalıyor. sorunun çözümü için yardım edecek varmı:)

Alıntı
Gönderildi : 25/12/2012 13:35
MEHMET OMAÇ
(@MEHMETOMAC)
Üye

Merhaba ;

kesin bir çözüm değil ama win xp olarak söylüyorum ben denedim olmuştu;

1. hizmet yöneticisinden yazıcı biriktiriciye otomatiktemi bi kontrol et;

2. tüm yazıcıları sil ve sonra çalışan bir pc den system32 nin içinden    \spoolsv.exe  kopyala ve sorunlu makinaya yapıştır tabi burada bu makinada yazıcı hizmetlerini durdur yoksa değiştirmeye izin vermez.

bu arada paylaşım network mu yoksa usb den bağlı pc üzerinden mi  

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/12/2012 14:53
sedat özbek
(@sedatozbek)
Üye

usb den bir bilgisayara bağlı, ondan paylaşıma açtım yanındaki diğer bilgisayarla ortak kullanmaları için. saçma tepkiler veriyor 🙂 herşey normal ama o takılanı düzeltemedim bilgisayara kuruyorum normal çalışıyor diğer bilgisayara da kurunca herhangi bir çıktı aldımmı takılıyor. usb yi ondan çıkardım takılan bilgisayara taktım yazdır dediğimde yazıcıda bir hareketlenme oldu fakat yazmadı takılı kaldı evrak. sanırım sorun bu pc de

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/12/2012 19:24
MEHMET OMAÇ
(@MEHMETOMAC)
Üye

usb kablo değiştir. usb 2.0 olayından da kaynaklanıyordur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/12/2012 17:13
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,
Yazıcı marka modeli nedir?

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/12/2012 00:02
sedat özbek
(@sedatozbek)
Üye

modeli hp 1020

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2012 11:56
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,
Ben zamanında http://www.cozumpark.com/forums/thread/245008.aspx  buradaki şekilde aşmıştım olayı. Deneyebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2012 16:03
sedat özbek
(@sedatozbek)
Üye

teşekkür eder sistemden iki yazıcıyıda silip tekrar kurdukdan sonra pc leri kapatıp açtım şimdilik sorun yok düzeldi. yardımlar için tşk

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/12/2012 17:46
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol