Forum

SSDyi Görm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SSDyi Görmüyor?

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
513 Görüntüleme
(@ahmetuslu35)
Gönderiler: 33
Eminent Member
Konu başlatıcı

iyi aksamlar

yeni bilgisayar topladım usb den w7 kurdum,

herseyi normal bi şekilde yaptım driver falan yükledim,herseyi sorunsuz yaptım bir iki kezde pc ac kapa yaptım bişey olmadı

bilgisayarı eski yerine götürmek için kasa arkasındaki kabloları soktum eski yerine goturup kurdum

ancak bilgisayarı acdıgımda ssd görmedi her ne yaptıysam ssd tanıtamadım

ne gibi bir yol izlemem lazım yardımlarnızı bekliyorum

hersey için teşekkürler 

Gönderildi : 23/12/2012 02:38

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

iyi aksamlar

yeni bilgisayar topladım usb den w7 kurdum,

herseyi normal bi şekilde yaptım driver falan yükledim,herseyi sorunsuz yaptım bir iki kezde pc ac kapa yaptım bişey olmadı

bilgisayarı eski yerine götürmek için kasa arkasındaki kabloları soktum eski yerine goturup kurdum

ancak bilgisayarı acdıgımda ssd görmedi her ne yaptıysam ssd tanıtamadım

ne gibi bir yol izlemem lazım yardımlarnızı bekliyorum

hersey için teşekkürler 

Bios görüyormu bu diski  ?

Gönderildi : 23/12/2012 03:14

(@Anonim)
Gönderiler: 0

etan beyin yazdığı gibi bıos pili sağlammı yada pili varmı ? yada bıosta ahcı moddamı sata moddamı kurulum yaptınız veya firmware güncelmi ekran görüntüsünü yüklerseniz en azından daha hızlı yardımcı oluruz

Gönderildi : 23/12/2012 12:23

(@ahmetuslu35)
Eminent Member
Konu başlatıcı

bios ana ekran sata da adı yazıyo fakat boot ekran a gecince orda gozukmuyor

ahcı moddamı sata moddamı bu modları nerden ayarlıcaz  default ayarlarda yapmıştım  

bios pilini ve sata kabloyu değiştircem

herhangi bir gelişmee olursa yazarım teşekkürler. 

bios pili ve sata kabloyu değiştirdim sorun devam ediyor 

Gönderildi : 23/12/2012 13:35

(@Anonim)
Gönderiler: 0

her bıosta değişir ama genel olarak kulanılan bıos çeşitlerinde bu linkte gösteriyor :  http://www.iphoneyardim.net/hackintosh_soru-cevap/21442-biosdan_ahci_mode_nasil_aciliyor.html

ayarladıktan sonrada olmassa ahcı modunda formatlaman gerekiyor zaten internette detaylı anlatran yerler var 

Gönderildi : 23/12/2012 15:05

(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member

Sizin sorun yeni aldiginizn SSD'nin initialize'nin yapilmamis olmasindan kaynaklaniyor. Herhangi bir baska bilgisayara ikinci hard disk olarak baglayip Bilgisayarima sag tiklayip Manage (turkcesini bilmiyorum kusura bakma) secenegi ile Disk Yonetimine gidin. Bir kac saniye sonra zaten bir uyari pencersi kendiliginden diski initialize etmek isteyip istemedignizi soracak tabiki evet deyip devam edin. Bu asamadan sonra formata veya bolumleme yapmaniza gerek yok. Yeni bilgisayariniza tekrar takip windows cd si ile kurluma devam edin.

Gönderildi : 23/12/2012 15:15

(@ahmetuslu35)
Eminent Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkür ederim suan elimde 2ci bir bilgisayar yarına kadar olmucak ancak yarın test edip yazarım ilginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 23/12/2012 15:20

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Sizin sorun yeni aldiginizn SSD'nin initialize'nin yapilmamis olmasindan kaynaklaniyor. Herhangi bir baska bilgisayara ikinci hard disk olarak baglayip Bilgisayarima sag tiklayip Manage (turkcesini bilmiyorum kusura bakma) secenegi ile Disk Yonetimine gidin. Bir kac saniye sonra zaten bir uyari pencersi kendiliginden diski initialize etmek isteyip istemedignizi soracak tabiki evet deyip devam edin. Bu asamadan sonra formata veya bolumleme yapmaniza gerek yok. Yeni bilgisayariniza tekrar takip windows cd si ile kurluma devam edin.

Windows kurulumu için MBR kaydı yazılmasına gerek yok. MBR kaydı yazılmadanda sistem görecektir.

AHCI modda sürücü sorunu yaşayabilirsiniz, SATA yada IDE modunu seçin yada cihazınızın ( mainboardun ) AHCI suruculerını Windows kurulum ekranında disk bölümünde USB ya da flopy disk aracılığı ile sisteme gösterin.

Gönderildi : 23/12/2012 16:43

(@ahmetuslu35)
Eminent Member
Konu başlatıcı

2ci bilgisayara taktıgımda o bilgisayar bile açılmıyor yarın servise yollucam

Gönderildi : 25/12/2012 00:27

Paylaş: