Gigabyte anakart g&...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Gigabyte anakart görüntü sorunu  

  RSS
sezgin özgüler
(@sezginozguler)
Üye

Kullanmış olduğum GA-A55M-S2V ve bu anakart üzerinde AMD A6 3500 APU İşlemcisi var.İşletim sistemi olarak windows 7 profesional 32bit kurulu.Saf işletim sisteminde tüm driverları tanıtıyorum.Daha sonra PC , işletim sisteminden yeniden başlatılınnca veya kapatılınca PC kendini kapatmıyor ve restart etmiyor.Sorunun kaynağı olarak Aygıt yöneticisi -- Görüntü Bağdaştırıcıları kısmında tanınmış olan Sürücüden(AMD radeon 6530D) kaynaklandığını tespit ettim.Anakart içinden çıkan CD  ile yada Gigabyte ve AMD web sitesinden grafik bağdaştıcı için edindiğim driver ile de denememe rağmen bağdaştırıcıyı tanıttığımda aynı sorunu yaşıyorum.Driveri sildiğimde sorun düzeliyor fakat yeniden kurduğumda sorun yine aynı şekilde tekrarlıyor.(Bios update yapıldı.)Problemin çözümü için yardımlarınızı rica ediyorum..

Alıntı
Gönderildi : 28/12/2012 11:44
SerkanYalçın
(@SerkanYalcin)
Üye

Öncelikle şunu yapabilirsiniz ; ekran kartı stress test programıyla ekran kartında problem varmı yokmu ona bakabilirsiniz.

Link 🙁 2 değişik program linki )

http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

http://download.cnet.com/Video-Card-Stability-Test/3000-18512_4-10418474.html

                     Probleme rastlamadıysanız başka bir ekran kartını bilgisayarınızda deneyin veyahut ekran kartınızı başka bilgisayarda deneyin.Başka ekran kartını genede tanımıyorsa problem anakart,ram'lerde olabilir,başkasının ekran kartını problemsiz tanıyorsa ekran kartınızı değiştirin.Kolay gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/12/2012 12:26
sezgin özgüler
(@sezginozguler)
Üye

Ekran kartı onboard ve APU işlemcisi olduğundan CPU içine gömülü olan grafik biriminden çalışıyor..Harici bir ekran takıp denemedim çünkü onboard grafik biriminden kullanmamız lazım bu bize ek bir maliyet olur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/12/2012 12:31
SerkanYalçın
(@SerkanYalcin)
Üye

Bilgisayarınızdaki ekran kartı sürücülerini kaldırın.Driver Reviver programını kurup ekran kartınızı güncelleyin.Çünkü program tanımsız bile olsa doğru sürücüyü algılamaya yüzde 99 garanti veriyor diye biliyorum.Driver reviver programındada istediğiniz sonucu alamazsanız Windows 7 64 bit sürümünü kurup problemi yaşıyormusunuz bakabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/12/2012 12:54
sezgin özgüler
(@sezginozguler)
Üye

Biraz geçte olsa olayı sonuçlandırmak adına yazma gereği duydum sorunun ram'den olduğunu söylemek istiyorum.yani problem anakart ve ram uyuşmazlığı

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/12/2012 01:03
Paylaş: