Forum

kontron anakart tam...

Bildirimler
Hepsini Temizle

kontron anakart tamiri

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@candogan)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar kontron marka kn965 flex anakartımda arıza var ve tamir ettirmem gerekli, tamirini ilk elden ve kısa sürede yapacak firma tavsiyelerine ihtiyacım var.

Yardımcı olurmusunuz?

Problem; Anakart fanı çalışmakta fakat onboard ekranı veya external ekran kartını açmamakta. (Reset yapıldı, pil çıkarıldı, ekran kartları değiştirildi, ram değiştirildi, Başka bi iş kalmadı zaten::)   )

Birde anakartı Power on jumper üzerinden (dışarıdan takılı powersuply var iken) power on yapamadım,

Gönderildi : 18/08/2012 17:15

(@Anonim)
Gönderiler: 0

öncelikle cihazını uzay montajıyla olacak hale getir tüm birimleri çıkar ve genişleme soketlerinin içini temizle kısa devre olmasın anakart iyice temizle ve  sadece yeni veya sağlam olduğunu denediğin ram tak ve onbord ile görüntü varmı bak tabi anakrttan tüm gücü kesip ve bıos pilini 2dk çıkar ve geri takıp dene

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 18/08/2012 17:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Yuvaların ikisinin gitmiş olması muhtemel değil. Kondansatörler ne alemde şişen çokmu ?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/08/2012 19:23

Paylaş: