Anasayfa » Forum

yazıcı sorunu  

RSS
leyla aksoy
(@leylaaksoy)
Üye

meraba benim yazıcım hp laserjet 1020 model yazıcıyı bilgisayara tanıtıyorum tanıttıktan sonra çalışıyor ancak bir ay gibi bir süre geçtikten sonra yazıcı kendiliğinden siliniyor bilgisayar görmüyor yazıcıyı driverini tekrar indiriyorum bu sefer de hata raporu veriyor aygıt yöneticisinde yazıcı yok denetim masasından bakıyorum ordada yok bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Alıntı
Gönderildi : 07/12/2011 12:11
Tan Bora
(@TanBora)
Üye

İşletim sisteminiz nedir ? Daha detaylı bilgiler verirseniz çözüme ulaşmanız kolaylaşacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/12/2011 12:22
SerkanTaş
(@SerkanTas)
Üye

[quote user="leyla aksoy"]meraba benim yazıcım hp laserjet 1020 model yazıcıyı bilgisayara tanıtıyorum tanıttıktan sonra çalışıyor ancak bir ay gibi bir süre geçtikten sonra yazıcı kendiliğinden siliniyor bilgisayar görmüyor yazıcıyı driverini tekrar indiriyorum bu sefer de hata raporu veriyor aygıt yöneticisinde yazıcı yok denetim masasından bakıyorum ordada yok bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler[/quote]

Acaba Yazdırma Birikticisi Durmuş Olabilirmi ?

Services.msc den Çalışıp Çalışmadığına Bakarmısınız Çalışmıyor İse Start Ediniz Ve Başlama Şeklini Otomatik Olarak Ayarlayınız.

Dos Mode'da Başlatmak İsterseniz Command'a

Net Start Spooler Diyerek Başlata Bilirsiniz. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/12/2011 12:50
leyla aksoy
(@leylaaksoy)
Üye

işletim sistemi windows xp

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/12/2011 12:21
leyla aksoy
(@leylaaksoy)
Üye

çalışmıyor her yolu deniyorum olmuyor driverini dün kurdum gördü ama bir sayfa yazdırmak istediğimde yazmıyor yazıcı var ama tamam diyorum yazdırılmıyor

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/12/2011 12:27
Göksel Arslan
(@gokselarslan)
Üye

yazıcı  çevrimdışı olmuş olabilir  ,kullandığınız a.v. driver a zarar vermiş olabilir,usb sorunu olabilir bi sürü etken var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2011 02:06
SerkanTaş
(@SerkanTas)
Üye

[quote user="Göksel Arslan"]yazıcı  çevrimdışı olmuş olabilir  ,kullandığınız a.v. driver a zarar vermiş olabilir,usb sorunu olabilir bi sürü etken var.[/quote]

Daha Dün Başıma Geldi İyilik Yapalım Dedik 3 Saatimizi Aldı

Donanım Arızası Çıktı Müşteri Mainboard Değişikliği Yaptırdı Çalışmaya Başladı Yazıcı Pc Windows Kurulumunu Bile Denedik Ama Çıktı Alamadık Bir Türlü.. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2011 02:10
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Üye

Merhaba,

System32/spool/ klasörü içini temizleyin ve yazıcıyı tekrar kurun. Spool.exe'ye bulaşan virüsten dolayı yapıyordur.

Keyifli çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/12/2011 01:22
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol