Forum

yazıcı sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

yazıcı sorunu

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,721 Görüntüleme
(@leylaaksoy)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

meraba benim yazıcım hp laserjet 1020 model yazıcıyı bilgisayara tanıtıyorum tanıttıktan sonra çalışıyor ancak bir ay gibi bir süre geçtikten sonra yazıcı kendiliğinden siliniyor bilgisayar görmüyor yazıcıyı driverini tekrar indiriyorum bu sefer de hata raporu veriyor aygıt yöneticisinde yazıcı yok denetim masasından bakıyorum ordada yok bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 07/12/2011 13:11

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

İşletim sisteminiz nedir ? Daha detaylı bilgiler verirseniz çözüme ulaşmanız kolaylaşacaktır.

Gönderildi : 07/12/2011 13:22

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

meraba benim yazıcım hp laserjet 1020 model yazıcıyı bilgisayara tanıtıyorum tanıttıktan sonra çalışıyor ancak bir ay gibi bir süre geçtikten sonra yazıcı kendiliğinden siliniyor bilgisayar görmüyor yazıcıyı driverini tekrar indiriyorum bu sefer de hata raporu veriyor aygıt yöneticisinde yazıcı yok denetim masasından bakıyorum ordada yok bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Acaba Yazdırma Birikticisi Durmuş Olabilirmi ?

Services.msc den Çalışıp Çalışmadığına Bakarmısınız Çalışmıyor İse Start Ediniz Ve Başlama Şeklini Otomatik Olarak Ayarlayınız.

Dos Mode'da Başlatmak İsterseniz Command'a

Net Start Spooler Diyerek Başlata Bilirsiniz. 

Gönderildi : 07/12/2011 13:50

(@leylaaksoy)
Active Member
Konu başlatıcı

işletim sistemi windows xp

Gönderildi : 09/12/2011 13:21

(@leylaaksoy)
Active Member
Konu başlatıcı

çalışmıyor her yolu deniyorum olmuyor driverini dün kurdum gördü ama bir sayfa yazdırmak istediğimde yazmıyor yazıcı var ama tamam diyorum yazdırılmıyor

Gönderildi : 09/12/2011 13:27

(@gokselarslan)
Gönderiler: 135
Estimable Member

yazıcı  çevrimdışı olmuş olabilir  ,kullandığınız a.v. driver a zarar vermiş olabilir,usb sorunu olabilir bi sürü etken var.

Gönderildi : 10/12/2011 03:06

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

yazıcı  çevrimdışı olmuş olabilir  ,kullandığınız a.v. driver a zarar vermiş olabilir,usb sorunu olabilir bi sürü etken var.

Daha Dün Başıma Geldi İyilik Yapalım Dedik 3 Saatimizi Aldı

Donanım Arızası Çıktı Müşteri Mainboard Değişikliği Yaptırdı Çalışmaya Başladı Yazıcı Pc Windows Kurulumunu Bile Denedik Ama Çıktı Alamadık Bir Türlü.. 

Gönderildi : 10/12/2011 03:10

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

System32/spool/ klasörü içini temizleyin ve yazıcıyı tekrar kurun. Spool.exe'ye bulaşan virüsten dolayı yapıyordur.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 14/12/2011 02:22

Paylaş: