Forum

Bir G/Ç Aygıt ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bir G/Ç Aygıt Hatası ? :S

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
520 Görüntüleme
(@MehmetSilver)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

öncelikle merhaba arkaşlar benim şoyle bir sorunum var Nas server sunucumdan dosya almaya veya dosya atmaya çalısırken bir g/ç aygıt hatası yuzudnen işlem iptal edildi diye bir hata alıyorum bu şirketimizin sadece dijital kopyalam merkezindeki bilgisayarlarda boyle bir sorun oluyor diğer şirketimiz deki teknik servismizde dosyada ala biliyorum dosyada ata bılıyorum ama dediğim gibi dijital kopyalama merkezi kısmında sadece bu hatayı alıyorum ve 1 haftadır bu konuyu araştırıyorum ama bir çözüm bulamadım sizlerin yardımlarını bekliyorum 

cisco power ethernet switch
fortigate 110c
western digital nas sunucu

Gönderildi : 05/12/2011 18:31

(@yetisbaskal)
Gönderiler: 45
Trusted Member

Hatanın kodu nedir? 1111? 1117? 1121?

ve

senin sıkıntın file transfer esnasında olduğu için "file" konusunu düşünmelisin. G/Ç hatası illa ki donanım hatası değildir. Genelde buna sebep olan, network üzerindeki antivirüs yazılımlarıdır. 

Gönderildi : 06/12/2011 02:45

(@MehmetSilver)
Active Member
Konu başlatıcı

Herhangibi Bir Hata Kodu Yazmıyor Sadece Bir G/Ç aygıt hatası yazıyor altında bir hata kotu göremedim 

Gönderildi : 06/12/2011 12:10

(@yetisbaskal)
Gönderiler: 45
Trusted Member

Anlıyorum, lokal veya network antivirüs spam trojan tarzı yazılımlarını devre dışı bırakarak yeniden dene. Bunun dışında yabancı dil içerikli sitelerden araştırma yaparsan iyi sonuç alacağını düşünüyorum. Cihazın üretisicisi ile bir görüşme yapabilirsin. Belki cihazdan gelen hata windows ortamında o şekilde belirtiliyordur. (donanımsal olduğunu düşünürsek)

Rusça, ispanyolca ve ingilizce olarak yap aramalarını. Dil problemin var ise web translate gibi yazılım / programlar ile çok rahat algılayabilirsin.

Gönderildi : 06/12/2011 16:24

(@MehmetSilver)
Active Member
Konu başlatıcı

dilde sorun yok teknik servisteki bilgisayarlara aldım yedekleri şimdi raıd 5'idi Raıdı ucurcam sımdı Raıd 0 çekcem birde oyle  deniyecem eğer bir çözüm bulursam ben burada da paylaşırım 🙂 benden sora başka bir arkadaşa lazım olur belki 🙂

Gönderildi : 06/12/2011 17:05

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Bu hata disk yapısı, dizin tablosun da problem olduğunda oluşur. Raid müdahaleniz çözecektir. iscsi desteği var mı kullanıyor musunuz bilmiyorum ama konfigürasyonu yenilemek de çözüm olarak uygulanabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/12/2011 18:25

(@MehmetSilver)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorun Tarafımdan Çözülmüştür 🙂

Yapılması gerekenler 

1 ) Sunucuyu Raıdı 5 den 0 aldım 

2 ) switch Kapattım

3 ) Fortinet firewall Kapattım

4 ) Dijital Kopyalama Merkezimizdeki Tüm Bilgisayarlardaki Ağ Kablolarını Çıkarttım

5 ) Dijital Kopyalama Merkezindeki Tüm Terminallerde malwarebyte ( Son Surum Guncellenmıs Hali )Ve Combofix Çalıştırdım

6 ) Sonuç 🙂 Tam istediğim Gibi Şuan Bir Sıkıntı Yok 🙂  

Belki Başka Bir Arkadaşımızında Başına Gelir Dİye Paylaştım Yaptıklarımı Herkese Teşekkürler 

Gönderildi : 07/12/2011 13:45

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Sorun Tarafımdan Çözülmüştür 🙂

Yapılması gerekenler 

1 ) Sunucuyu Raıdı 5 den 0 aldım 

2 ) switch Kapattım

3 ) Fortinet firewall Kapattım

4 ) Dijital Kopyalama Merkezimizdeki Tüm Bilgisayarlardaki Ağ Kablolarını Çıkarttım

5 ) Dijital Kopyalama Merkezindeki Tüm Terminallerde malwarebyte ( Son Surum Guncellenmıs Hali )Ve Combofix Çalıştırdım

6 ) Sonuç 🙂 Tam istediğim Gibi Şuan Bir Sıkıntı Yok 🙂  

Belki Başka Bir Arkadaşımızında Başına Gelir Dİye Paylaştım Yaptıklarımı Herkese Teşekkürler 

Geri Dönüş İçin Teşekkürler. 

Gönderildi : 07/12/2011 14:06

(@MehmetSilver)
Active Member
Konu başlatıcı

önemli değil benim 2 haftamı aldı bu sorun baskalarınında zamanı çalmasın bilgi paylaştıkca çoğalır 😉 

Gönderildi : 07/12/2011 14:30

Paylaş: