Forum

Bu Sorunla Daha ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bu Sorunla Daha Önce Hiç Karşılaşan Oldu Mu?

30 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
2,452 Görüntüleme
(@bulentpolat)
Gönderiler: 34
Eminent Member

Masaüstu Bulent abi.  Sorun hala  Çözemedim.  Garantiye yolladım  adam da çözemedi:)

Sorunu tam anlamıyla tespit etmek için, pc ye ubuntu kur. Eğer ubuntu da kapanmama sorunu varsa anakart üzerindeki transitörlerde şişme, akma var mı diye kontrol et. Sorun anakart arızasına benziyor. Aynı problem HP Pavilion notebook modelinde başımıza geldi, Hp servisi ile yaptığımız görüşmede C25 kod adını verdikleri transitörde arıza olduğunu ve anakartı değiştireceklerini söylediler. Gerçekten de dedikleri gibi anakart değişiminden sonra sorun çözüldü.

Öncellikle Cevap verdıgınız için  tşk ederim  Bulent Bey. Anakart  Power suply Ram işlemci Vb parçalar Degiştirilip Test edildi. Sorun aynı devam etmekte anakart kontrol  ettim her hangi bi sorun yok ubuntu  degilde linux kurdum yine aynı..:(

Anakart değiştiği halde sorun nasıl devam eder? Donanımsal bir sorun olduğu kesin. 

Bu arada ram, cpu, power supply değişik bir anakartta denediniz veya o anakartın üzerinde başka bir cpu veya power supply ile denediniz ve sorun devam etmekte değil mi? Yanlış anlamadıysam sorun bu yönde

Gönderildi : 29/10/2011 02:28

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member
Konu başlatıcı

Abi   Her Şeyi  denedim anakartın altındakı  vidaları  cıkardım  suan için duzeldi  fakat  daha sonra  aynı sıkıntıyı devam  etmese..  Şimdilık Sorun yok abi.

Gönderildi : 31/10/2011 00:03

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Abi   Her Şeyi  denedim anakartın altındakı  vidaları  cıkardım  suan için duzeldi  fakat  daha sonra  aynı sıkıntıyı devam  etmese..  Şimdilık Sorun yok abi.

Merhaba ;

Nasıl bi Sorunsa  Hala  devam etmekte inanın herşeyi denedim nasıl bi sorun oldugunu hala  çözmuş degilim. Arkadaşlar bu sorun neden kaynaklana bilir?

Gönderildi : 01/11/2011 19:57

(@SerdarCakar)
Gönderiler: 95
Estimable Member

Anakart ile kasa arasında (elyaf,iletken vs. gibi) herhangi bir cisim var mı? İkinci aklıma gelende kasanın power tuşunda yada onun kablolarında sıkıntı olabilir..

Kasayı devre dışı bırakın, tüm parçaları söküp masanın üzerinde çalıştırın pc yi. Kasadan bir kaçak alıyor olabilir 

Gönderildi : 01/11/2011 22:06

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Serdar Bey'e Katılıyorum En Güzel Donanım Sorunu Çözme Methodu'dur.

Gönderildi : 03/11/2011 14:18

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Onuda Denedim fakat sorun yine aynı. En son Kasa ile kompile garantiye gonderecegim.. yapacak baska bişey yok.

Gönderildi : 03/11/2011 19:33

(@serkantas)
Prominent Member

Bir Donanımdan Kaynaklanıyor Bu Kesin... Bence Atladığın Bir Donanım Olmalı.

Gönderildi : 03/11/2011 22:08

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bir Donanımdan Kaynaklanıyor Bu Kesin... Bence Atladığın Bir Donanım Olmalı.

Valla abi  Ben aldım garantıye gonderdim bakalım sonuç ne olacak..  

Gönderildi : 04/11/2011 18:18

(@serkantas)
Prominent Member

Hani Bir Laf Var "Benim Anam Ağlayacağına Senin Anan Ağlasın" Derler Servise Sende Bunu Dedin Yani :))))

Gönderildi : 05/11/2011 02:38

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hani Bir Laf Var "Benim Anam Ağlayacağına Senin Anan Ağlasın" Derler Servise Sende Bunu Dedin Yani :))))

Aynen abi Ben Çok Uğraştım Sonuç elde etmedim birazda onlar  uğraşsın:)

Gönderildi : 05/11/2011 13:31

(@serkantas)
Prominent Member

:))

Gönderildi : 07/11/2011 00:25

Sayfa 2 / 2
Paylaş: