Forum

Bu Sorunla Daha ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bu Sorunla Daha Önce Hiç Karşılaşan Oldu Mu?

30 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
2,549 Görüntüleme
(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Arkadaşlar Müşterime  ait bi bilgisayar  geldi  firmaya Bilgisayarı  Formatladık  Herhangi  bi Sorun yok Fakat  Bilgisayarı  kapat  dedigimizde  bilgisayar  kapanıyor ama power  işlemci fanı ekran  kartı  fanı  hala  çalişmaya devam ediyor  aklınıza  gelebilecek  tum  parçaları değişimi yapıldı  fakat  sorun  yine aynı  sebep  ne olabilir?

Gönderildi : 04/10/2011 11:27

(@EsatKocadayi)
Gönderiler: 77
Estimable Member

Biosu default ayarlara çevirmek çözüm olabilir.

Gönderildi : 04/10/2011 12:25

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Biosu default ayarlara çevirmek çözüm olabilir.

Hocam Onuda yaptım. Sorun Aynı Baska Ne Olabilir hala  Çözemedim..

Gönderildi : 04/10/2011 14:04

(@m-cetindemirci)
Gönderiler: 36
Trusted Member

ilk bakışta donanım arızası oalrak görünüyor ama bence işletim sisteminde sorun var.. katılımsız ise bu tür sorunları yapabiliyor... eğer katılımsız değilse güncellemeleri yapman gerekebilir 

saygılarla 

Gönderildi : 04/10/2011 14:48

(@EsatKocadayi)
Estimable Member

M.Çetin Demirci ye katılıyorum..Farklı bir cd ile işletim sistemini tekrar yüklemeyi denedinmi?

Gönderildi : 04/10/2011 15:23

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

M.Çetin Demirci ye katılıyorum..Farklı bir cd ile işletim sistemini tekrar yüklemeyi denedinmi?

Evet  Denedım M.çetin  Bey Ben onlarıda denedim Sonuç Aynı..

Gönderildi : 04/10/2011 17:51

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

varsa bios update'i yapıp yine bios'tan ACPI fonksiyonunu aktifleştirip Acpi Suspend Type'ını da S3 olarak ayarlayıp dener misiniz.

http://gsmblog.com/post/Difference-between-S1-(POS)-and-S3-(STR)-standby-mode-in-BIOS.aspx

Gönderildi : 04/10/2011 18:01

(@m-cetindemirci)
Gönderiler: 36
Trusted Member

varsa bios update'i yapıp yine bios'tan ACPI fonksiyonunu aktifleştirip Acpi Suspend Type'ını da S3 olarak ayarlayıp dener misiniz.

http://gsmblog.com/post/Difference-between-S1-(POS)-and-S3-(STR)-standby-mode-in-BIOS.aspx

Resul Kardeşime Aynen katılıyorum buda ihtimaller dahilinde.

fakat bir başka konuda acaba power supley de bir sorun olabilir mi anakart ile bir uyumsuzluk söz konusu olabilir mi ? bazı sistemlerde anakart üzerindeki swichler power i kapatamayabiliyor. bunun çözümü ise yine uygun bir power da olabilir. 

sorun burada belirtilen yöntemlerin haricinde bir şekilde çözerseniz lütfen yine aynı yere kendi çözümünüzü yazın.  

Saygılarla 

Gönderildi : 04/10/2011 20:28

(@Cenk-Celik)
Gönderiler: 100
Estimable Member

Kapanmayan makinanın işletim sistemi win7 olsa gerek..xp kurunca bu durum düzeliyormu ? Düzeliyorsa anakartı değiştiriniz (Arkadaşlar ne alaka diyecek ama)......İlginç ama başıma daha önce geldi...

Gönderildi : 05/10/2011 00:57

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

yıllar önce ekran kartı driver yükledikten sonra böyle bir durumla karşılaştığım oldu ...

Gönderildi : 05/10/2011 02:07

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Donanımsal  Olarak hiç bişey Olmadıgını  Düşünüyorum  Ne kadar  parça varsa  tek  tek  denedim.  Bios  Guncellemeside yaptım Sorun  Aynı Farklı bi dvd ile   farklı bi  Cd  İle  Xp  Kurdum  onceki sistemide  Xp'di Sorun  Hala Devam ediyor  Çözume  ulaşırsam Sizlerle  Paylaşacam..

Not:  Söylediklerinizi   Tek tek  Uyguladım  Farklı yontemlere  yoneldım.  İlgi ve alakanız için  tşk ederim..

Gönderildi : 05/10/2011 12:46

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

apocalypse  Arkadaşımızın Önerisi İle Sorun  Çözulmustur..Farklı Bi dvd Ve Farklı  bi Cd denendi  format  yenıden atıldı sorun  giderildi..  apocalypse Arkadasımıza  Tşk Ederiz..  Saygılarımla.

Gönderildi : 05/10/2011 15:11

(@EsatKocadayi)
Estimable Member

Sorunun çözüldüğüne sevindim.İyi çalışmalar.

Gönderildi : 10/10/2011 12:18

(@EsatKocadayi)
Estimable Member

Sorunun çözüldüğüne sevindim.İyi çalışmalar.

Gönderildi : 10/10/2011 12:18

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Evet Arkdaşlar 1 Kac ay Once  bu Konuyu  açmıstım  Ve sorunun  dezeldigini  sanmıştım fakat yanıldım.. Sorun yeni aynı bunun çözumunu bi turlu bulamadım donanımsal olarak  herşey  yaptım yazılımsal olarak   windows 7  windows xp  kurdum  sorun  1 ay sonra  yine aynı sıkıntı ile karsıma cıktı bu neden kaynaklana bilir..?

Gönderildi : 22/10/2011 18:10

(@bulentpolat)
Gönderiler: 34
Eminent Member

Evet Arkdaşlar 1 Kac ay Once  bu Konuyu  açmıstım  Ve sorunun  dezeldigini  sanmıştım fakat yanıldım.. Sorun yeni aynı bunun çözumunu bi turlu bulamadım donanımsal olarak  herşey  yaptım yazılımsal olarak   windows 7  windows xp  kurdum  sorun  1 ay sonra  yine aynı sıkıntı ile karsıma cıktı bu neden kaynaklana bilir..?

Cihaz pc mi notebook mu

Gönderildi : 23/10/2011 16:11

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Masaüstu Bulent abi.  Sorun hala  Çözemedim.  Garantiye yolladım  adam da çözemedi:)

Gönderildi : 23/10/2011 21:12

(@bulentpolat)
Gönderiler: 34
Eminent Member

Masaüstu Bulent abi.  Sorun hala  Çözemedim.  Garantiye yolladım  adam da çözemedi:)

Sorunu tam anlamıyla tespit etmek için, pc ye ubuntu kur. Eğer ubuntu da kapanmama sorunu varsa anakart üzerindeki transitörlerde şişme, akma var mı diye kontrol et. Sorun anakart arızasına benziyor. Aynı problem HP Pavilion notebook modelinde başımıza geldi, Hp servisi ile yaptığımız görüşmede C25 kod adını verdikleri transitörde arıza olduğunu ve anakartı değiştireceklerini söylediler. Gerçekten de dedikleri gibi anakart değişiminden sonra sorun çözüldü.

Gönderildi : 23/10/2011 22:51

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sorunu tam anlamıyla tespit etmek için, pc ye ubuntu kur. Eğer ubuntu da kapanmama sorunu varsa anakart üzerindeki transitörlerde şişme, akma var mı diye kontrol et. Sorun anakart arızasına benziyor. Aynı problem HP Pavilion notebook modelinde başımıza geldi, Hp servisi ile yaptığımız görüşmede C25 kod adını verdikleri transitörde arıza olduğunu ve anakartı değiştireceklerini söylediler. Gerçekten de dedikleri gibi anakart değişiminden sonra sorun çözüldü.

Öncellikle Cevap verdıgınız için  tşk ederim  Bulent Bey. Anakart  Power suply Ram işlemci Vb parçalar Degiştirilip Test edildi. Sorun aynı devam etmekte anakart kontrol  ettim her hangi bi sorun yok ubuntu  degilde linux kurdum yine aynı..:(

Gönderildi : 24/10/2011 11:43

Sayfa 1 / 2
Paylaş: