Forum

Windows 7 Cd yazma ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Cd yazma hizmeti

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,476 Görüntüleme
(@necatiguner)
Gönderiler: 135
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadalar merhaba,
Windows xp de bulunan "IMAPI CD-Yazma COM Hizmeti" ni sizinde bildiğiniz gibi windowsun otomatik cd yazdırma hizmetidir.Bu otomatik cd yazdırma hizmeti windows 7 dede bulunmakta.Ama hizmetler altında bu özelliğe ulaşamadım.Bu hizmeti durdurmak için ne yapabilirim?Nero programını kullanıyorum ve windowsun cd yazdırma programını kapatmak istiyorum.

Gönderildi : 01/07/2010 06:01

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Merhabalar, Local Group Policy ile yapabilirsiniz. Benim elimde ingilizce Windows olduğundan ingilizce adımlar ile gidiyorum. Siz yakın olan Türkçe seçeneği bulabilirsiniz.

LGP'yi açın. Sırasıyla User Configuration - Administrative Templates - Windows Components - Windows Explorer.

Remove CD Burning features ayarını bulun 2 kere tıklayın. "ENABLED" derseniz CD yazma iptal olur. "DISABLED" yazarsanız da tekrar aktif hale getiriyor olursunuz. Saygılarımla.

Gönderildi : 01/07/2010 11:13

(@necatiguner)
Gönderiler: 135
Estimable Member
Konu başlatıcı

Erdem Bey Merhaba,

Söylediklerinizi türkçe sürümde buldum ve uyguladım.Yardımlarınız için teşekkürler.Aynı olayı gerçekleştirmek isteyen arkadaşlar için türkçe olarak paylaşıyım.

Windows arama kısmına gelip "gpedit.msc" yazdığınızda " Local Group Policy " ayarlarına ulaşırsınız.Buradan

Kullanıcı Yapılandırması-->Yönetim Şablonları-->Windows Bileşenleri-->Windows Gezgini-->Cd ye Yazma Özelliklerini kaldır,

grup ilkesine tıklayıp kapatabiliyorsunuz.Ayrıca ufak bir hatırlatma; Local Group Policy ayarlarına yani gpedit.msc komutunu sadece Windows 7 Professional, Ultimate, ve Enterpise sürümlerinde çalıştırabilirsiniz.Windows 7 Starter ve Home Premium sürümlerinde çalışmamakta.

Gönderildi : 02/07/2010 13:31

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Rica ederim iyi çalışmalar. Ayrıca Türkçe sürüm için paylaşım yaptığınız için ben teşekkür ederim. Saygılarımla.

Gönderildi : 02/07/2010 17:25

Paylaş: