Forum

HP Yazıcıya Network...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP Yazıcıya Network ağından gönderim fakat çıktı çok yavaş geliyor.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba ;

HP Yazıcıya 5 Client bağlı. Clientlar yazıcıya bir belge, Web sayfası yada PDF gönderdiklerinde çıktı yaklaşık 45sn. 1 dk. arasında düşüyor.

Yazılımı kaldırıp ( Orj CD. ) tekrar kurduk, kabloyu değiştirdik fayda etmedi. Bu kadar yavaş kuyruğa gelmesinin sebebi ne olabilir acaba.

Saygılarımla....

Gönderildi : 14/06/2010 18:44

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Driver güncelmi?

Yazdırma kuyruğu olarak raw seçilimi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/06/2010 18:50

(@turkerata)
Gönderiler: 178
Estimable Member

tam anlayamadım, ürün modelini söyler misiniz?

network printerı ise sistemlere nasıl eklediniz nasıl eklediniz?

HP nin Universal driver ı var hangi UPD yi yüklediniz? ya da manual tek driver mı?

Gönderildi : 14/06/2010 21:18

(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

<P>Merhaba,</P>
<P>Driver güncelmi?</P>
<P>Yazdırma kuyruğu olarak raw seçilimi?</P>

Driver Güncel, yazdırma kuyruğu olarak Raw işte bu tarafına bakmadım. Hemen kontrol edeceğim. Sonuçta bu problem yakın tarihte olmaya başladı. 1 yıldır aynı printer'ı kullanıyor ve yazdır dediğin zaman anında çıktı geliyordu. Fakat ilk kurulumda yazdırma kuyruğu olarak Raw seçili yada değil seçeneklerine dikkat edilmeden kurulum yapılmış ve hizmete sunulmuştu. O zaman böyle bir problem yoktu. Yinde kontrol edeceğim.

tam anlayamadım, ürün modelini söyler misiniz?

network printerı ise sistemlere nasıl eklediniz nasıl eklediniz?

HP nin Universal driver ı var hangi UPD yi yüklediniz? ya da manual tek driver mı?

HP yazıcının içinden çıkan Org. Cd'si ile kurulum yapılmıştır. Muhtemelen Universal'dir, öyle değilde driver sorunu teşkil eden Cd'yi kutu içine koymazda HP herhalde diye tahmin ediyorum....

Saygılar....

Gönderildi : 15/06/2010 19:04

Paylaş: