Forum

FORMAT SORURUNU

Bildirimler
Hepsini Temizle

FORMAT SORURUNU

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@Gulcin)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Pc ye formatı başlatıyorum.31. dk da kalıyor.Sabit diskin vidasını gevşettim,data kablosunu değiştirdim.CD ROM ve Cd yi değiştirdim aynııı

Neler yapmam gerekir.Format atmaya başlamadadn önce pc sorunsuz çalışıyordu.Yardımlarınız için teşekürler.:)

Gönderildi : 10/06/2010 14:32

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Selam ,

HDD'da bad sector oluşmuş olabilir. 3party bir tool ile diski denetleyin.

hiren boot cd gibi bir yazılım işinizi görebilir. İçerisinde HDD için gerekli toolları bulablirsiniz.

Saygılar.

Gönderildi : 10/06/2010 14:35

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Diskiniz sağlam ise eğer buna eminseniz bios update deneyiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/06/2010 15:35

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

Muhtemel sorun diskin kendisinde gibi, test etmenin en kolay yolu ise diski söküp başka bir sistemde formatlamak. Mümkünse disk test yazılımları kullanabilirsin ama bu tür yazılımların süreleri bana baygınlık verdiğinden genelde yeni disk almayı tercih ediyorum :D.

Komik bir şey söyliyeceğim ama gerçekten başıma geldi, ekran kartı onboad olan bir mainboard, onboad ekran kartını kullandığım zaman aynı sorunu yaratmıştı her ne kadar konu ile lakasız olsada ki birisi kuzey diğer güney köprüsünü kullansada sorun bundan kaynaklanıyordu.

Gönderildi : 11/06/2010 01:54

(@HakanOZTURK)
Gönderiler: 16
Eminent Member

öncelikle iyi günler

teknik servis personeli olarak çalışmakta oldugumdan bu sorunla bir kaçkez bende karşılaştım ve sorunu şu yollarla çözebildim.

öncelikle işletim sisteminin kurulumudaki 31. dk ag yapılandırılmasının yapıldıgı dakikadır. eger harici ethernet kartınız var ise onu cıkartın, yoksa onboard etherneti disable konumuna getirin.

eger bunlarlada sorun cözülmediyse son olarak ramı kontrol etmenizi öneririm.

Gönderildi : 12/06/2010 20:32

Paylaş: