Forum

Nas Cihazı Öne...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nas Cihazı Önerisi

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
392 Görüntüleme
(@OMERYILDIRIM)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;

Öncelikle siz değerli uzman arkadaşlarımdan acemisi olduğum bir konuda yardım talep ediyorum şimdiden çok teşekkür ederim. 

şirketimizin sunucusu üzerinde symantec backup ( kasetli olan) var ama bu durumla ilgili yangın, sel, hırsızlık gibi durumlara karşı sistem yedeğimizi şirket dışına almayı planlıyoruz bunu en iyi şekilde NAS cihazları ile yapa bileceğimizi düşündük bunun için şirket içine ve şirket dışına 2 adet nas cihazı alıp işlemi yapacağız bununla ilgili yapımız aşağıdaki gibidir yardımlarınızı ve fiyat olarak en uygun nas cihazı önerilerinizi bekliyorum çok teşekkür ederim. 

Windows Small Business Server Standard 2011 sunucumuz mevcut

hem işyerimizde hemde evimizde limistsiz ttnet 8 megabit internet mevcut

verilerimizin toplam boyutu 200 gb civarında 

Gönderildi : 23/10/2014 17:44

(@semihimir)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Ömer  Bey

bu istediğinizi  Synology  Naslarının ftp sunucu özelliğini kullanarak yapabilirsiniz. 

Gönderildi : 23/10/2014 22:12

(@OMERYILDIRIM)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

Semih bey öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim, 

Synology ürünlerinden hangisini önerirsiniz bu konuyu tam bilemediğimden ve ürün çeşidi çok olduğundan kararsız kaldım. 

Gönderildi : 25/10/2014 21:03

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Omer bey merhaba,

Synology, Qnap, bunlar yaygın kullanılan servis, bilgi konusunda sorun yaşamayacağınız ürünler. Modeline sizin yedeklemek istediginiz kapasiteye göre disk sayısına karar verip modeline'de siz kendiniz karar vereceksiniz. Bunların en küçük ve yüksek modellerinde aynı yazılım kullanılır. Tabi bazı yüksek modellerde 10GB network desteği falan olabiliyor bunlarıda göz önüne almakta fayda var.  

Saygılarımla. 

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/10/2014 22:51

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Merhaba Ömer Bey

Synology ve Qnap kullanan biri olarak  Synology DS414 çok iyi bir ürün 4 disk kızaklı ve iki adet raid 1 yapabilir veya bir adet raid 5 + 1 spare ürünün hardware tarafı yaklaşık olarak aynısır o yüzden Synology nin en son çıkan DSM 5 yazılımını incelersen bir tek yemek ve ütü yapamadığını farkedersin.

Gönderildi : 26/10/2014 06:21

(@semihimir)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Ömer Bey geç dönüşüm için  kusura bakmayın.Biz işyerimizde  2x DS1812 ve DS1813 modellerini kullanıyoruz.RAID5  ile  yapılandırılmış şekilde.8 adet disk yuvası var.Sürekli olarak backup alma ve yazma işlemlerinde depolama olarak kullanıyoruz.Memnunuz.Diğer  arkadaşların da dediği gibi gönül rahatlığıyla  alıp kullanabilrsiniz.

Gönderildi : 27/10/2014 21:36

Paylaş: