Forum

Acronis Vm Protect ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis Vm Protect mi ? Veeam Mi ?

15 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,119 Görüntüleme
(@huseyindongul1)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba

Sadece online imaj tarafında bir yazılım arıyorum.

Sanırım revaçta 2 alternatif var.

Acronis Vm Protect  ya da Veeam

Önerilerinizi beklerim.

Şuan için Acronis VmProtect tercihim. Uygulama bazlı yedekleme yazılımlarımız var. (DPM, Backup Exec vss..)
Tekrarlıyorum istediğim sadece online imaj almak ve replike etmek.

Exchhange, Yada SQL DB 'lerde obje bazlı bir yedekleme istemiyorum. Veeam 'in avantajları arasında sanırım bunlar var ama bu özellikleri kullanmayacağız.

Gönderildi : 11/11/2012 03:22

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

Backup Exec'in vm agent'i var. Kesinlikle görmeniz lazım. Acronisi aratmaz. İmaj alır içinden file dönersiniz. Ayrıca herşeyi tek konsol'dan yönetirsiniz. Ama istemiyorum derseniz Veeam eşsizdir.

Bilgehan

Gönderildi : 11/11/2012 03:46

(@huseyindongul1)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Bilgi için Bilgehan bey

Backup Exec hakkında uygulamada bilgi sahibiyim ama ısrar ile Acronis Vm Protect 8 dte karar kıldım.

Acronisteki Tib uzantısını istediğim ortamda açabiliyor  saklayabiliyorum. Bize lazım olanda aslında bu. Uygulama bazlı bir yedekleme değil. Operation sistem yedeği.

ve bu tib file dosyasını arşivlerde saklayabilmek. Veeam 'in aldığı yedek dosya bazlı farklı sunucularda sanırım saklayamıyorum. Recovery etmem için mutlaka ortamda Veeam sunucusu istemektedir.

Veeam'in elbette avantajları var ama burda önemli olan benim istediğim ihtiyaca çözüm üretecek bir yazılım.

GB network'de 80 Gb 'lık ESX 'deki bir sunucunun veeam yedeğini 1 saat oldu halen alamadım.Devam ediyor.

Aslına ben seçimimi yaptım ama Veeam  neden bu kadar vazgeçilmez  ?

Gönderildi : 11/11/2012 04:23

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

Acronis hayırlı olsun...

Gönderildi : 11/11/2012 20:40

(@HikmetSOYDAM)
Gönderiler: 218
Reputable Member

Shadow Protect ürününü biliyormusunuz? 

Bence inceleyin...

Gönderildi : 11/11/2012 22:18

(@huseyindongul1)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu yazılımı denemedim ama test edeceğim.

Tarafımda Veeam'e karşı aşırı bir anti-sempati oluştu. :([:(]

Nedenlerim.

1. Sanal bir sunucunun yedeği (40 Gb) vmdk    GB network'de job 1.15 dk sürdü. Aynı network'te Acroniste bunu 7 dk 'da tib olarak alabildim. (Vm Protect )
2. Herşeyden öte maliyet. Acronis CPU başına maliyeti yarı yarıya düşük.
3.Veeam'in aldığı yedeği ayrı bir sunucuda file olarak saklayamamak (Kartuş ünitesi, yada disk ortamı) Acroniste istediğim ayın istediğim gününe TİB dosyası elimde var ise geri dönebilirim. ve Bunu arşiv sunucularında set set saklayabilirim.

Gönderildi : 12/11/2012 03:48

(@birkanyeni)
Gönderiler: 14
Eminent Member

Güzel Seçim

Hayırlı olsun. 

Gönderildi : 12/11/2012 18:38

(@muratacinci)
Gönderiler: 36
Eminent Member

Merhaba Huseyin Bey,

1. Oncelikle iki urunun calisma yapisi, veriyi alma ve aktarma sekilleri farkli. Veeam'in tum bilesenleri (console, proxy, repository) ayri ayri kurulabiliyor ve sayilari arttirilarak yuzlerce sanal makinanin yedeklemesi cok kisa surelerde yapilabiliyor... Haliyle bu bilesenlerin dogru noktalara kurulmasi, sanal makinalarin bulundugu disk alanlarina erisimleri cok cok onemli. Yanlis konfigurasyonlarla hic bitmeyecek yedekleme veya replikasyon gorevleri bile yaratabilirsiniz. Ama urunu dogru sekilde konumlandirdiginizda diger hicbir cozum ile kiyaslanamayacak kadar hizli yedek alabilir, replikasyon yapabilirsiniz. 

2. Maliyet konusunda da hangi versiyona gore kiyaslama yaptiginiz onemli. Istediginiz seyleri rahatlikla yapacak cok daha uygun versiyon ve lisanslama modellerimiz mevcut.

3. Bu konuda yazdiklariniz tamamen yanlis. Veeam'in aldigi yedekler, (vbk:full, vib:incremental ve vrb:reverse incremental) dosyalari seklindedir. Hicbir index'e veya baska bir dosyaya bagli degildir. Bu sekli ile farkli bir disk alanina, sunucuya veya tape unitesine arsivlenebilir. Tape icin "post job activity" kullanilir ve her backup job bitiminde, ya da belirli sayida backup sonrasi, ya da haftanin sectiginiz gunleri calistirilabilir. Disk ortamina aktarmak icinse bir 'backup job' gibi schedule edilebilen 'file copy' job secenegimiz ana menude var. 6.5 versiyonumuzda gelen 'job chaining' yani job'lari saati beklemeden, birbiri ardina calistirabilme ozelligi ile, backup bittikten hemen sonra file copy job ile alinan backup'i istediginiz yere kopyalatabilirsiniz. Ya da once backup alip, bitiminde otomatik olarak replikasyon yapabilirsiniz.. hatta ardina da dosya kopyalama ekleyebilirsiniz.

Benimle temasa gecerseniz detayli bilgi vermekten ve hatta sizin oraminizda bir demo yapmaktan memnuniyet duyarim.

Ayrica pazartesi ve carsamba gunu (24-26 Aralik 2012) 1'er saatlik webinarlarimiz olacak. Pazartesi sifirdan kurulum, konfigurasyon, yedekleme ve replikasyon gorevleri yaratma ve calistirma, carsamba gunu ise devami niteliginde bu yedek ve replikalardan geri donus senaryolarini gosterecegim. Firsatiniz olursa katiliminizi bekleriz. Asagidaki linkleri kullanabilirsiniz katilmak icin. 

PAZARTESI (24.12) https://www2.gotowebinar.com/register/951876186

CARSAMBA (26.12) https://www2.gotowebinar.com/register/501990730

Saygilarimla

Murat ACINCI | System Engineer - Turkey | Veeam Software | [email protected] | +90.532.4480328 

Gönderildi : 22/12/2012 01:03

(@huseyindongul1)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Murat bey  bilgi için teşekkür ederim. Değerlendiriyoruz.
Yakın zamanda seçimimizi yapacağız.

Gönderildi : 27/04/2013 17:13

(@alisol)
Gönderiler: 205
Reputable Member

Acronis VMProtect 9 ile Tape Backup untiesine yedek alabiliyormuyuz?

Gönderildi : 10/09/2013 15:59

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

version 8 de bu tape desteği yoktu sitesine baktığımda 9 version dada göremiyorum özellikle saklamadı iseler sanırım Acronis VMProtect 9 da da yok 🙂

Gönderildi : 10/09/2013 19:12

(@alisol)
Reputable Member

hiç iyi değil o halde..

Gönderildi : 11/09/2013 12:52

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

ben yaklaşık 4 ay önce sananllaştırma ortamında kullanılan 10 ürünü test ettim. Yanlı olmayarak yaptığım testler sonucunda veeam fiyat performans ve kullanılabilirlik olarak diğerlerinden daha önde gidiyor.

Gönderildi : 11/09/2013 13:09

(@alisol)
Reputable Member

Veeam lisans fiyatları nedir.CPU başınamı lisanslanıyor ?

Gönderildi : 11/09/2013 13:37

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Cpu başına lisanslanıyor. Lisans fiyatları için  http://www.veeam.com/tr/buy-veeam-products-pricing.html?ad=top-sub-menu-tr#find_a_reseller  buradaki bayiler ile görüşmeniz gerekiyor. Direk satış yapılmıyor.

Gönderildi : 12/09/2013 20:35

Paylaş: