Forum

Serv-u ftp Server.

Bildirimler
Hepsini Temizle

Serv-u ftp Server.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
901 Görüntüleme
(@GokhanCAGLAR)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba Serv-u programını kullanıyorum web browser dan herhangi bir sorun yaşamadan ftp için oluşturduğum klasörlerler tanımladığım kullanıcıları izinlerini vererek dosyaları yolluyabiliyorum. Yalnız filezilla vb. gibi bir programlar dış networkden bağlantı yapmaya çalıştığım zaman aşağıdaki hatayı alıyorum serv-u programında 21 Ftp SSL/TLS - 990 Implicit FTPS - 22 SFTP - 80 HTTP - 443 HTTPS portlarının hepsini modemden bilgisayarın ip sine TCP-UDP olarak NAT ladım FileZilla ile localden bilgisayarın 192.168.1.* ipsini yazıp serv-u ya bağlandığımda herhangi bir sıkıntı yaşamadan bağlantı yapabiliyorum. Modem de bir hata yapmış olsam programın kendi web browser ından da dosya gönderip alamam diye düşünüyorum programdaki SSL bağlantı ayarları filanda doğru bilgisi olan bir üstaddan acil yardım bekliyorum.

Durum:    ...:21 bağlantısı kuruluyor...
Durum:    Bağlandı, hoşgeldin iletisi bekleniyor...
Yanıt:    220 Serv-U FTP Server v9.3 ready...
Komut:    USER acar
Yanıt:    331 User name okay, need password.
Komut:    PASS ****
Yanıt:    230 User logged in, proceed.
Komut:    CLNT FileZilla
Yanıt:    200 Noted.
Komut:    OPTS UTF8 ON
Yanıt:    200 OPTS UTF8 is set to ON.
Komut:    OPTS MLST type;size;modify;perm;
Yanıt:    200 MLST OPTS Type;Size;Modify;Perm;
Durum:    Bağlandı
Durum:    Klasör listesi alınıyor...
Komut:    PWD
Yanıt:    257 "/" is current directory.
Komut:    TYPE I
Yanıt:    200 Type set to I.
Komut:    PASV

Gönderildi : 08/11/2012 21:58

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

ftp için 20 ve 21 portları gerekli

Gönderildi : 08/11/2012 22:44

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

tüm ftp programları aksini ayarlamadığınız müddetçe passive ftp ayarları için bir port aralığı kullanır. mesela 6510-6610 diyelim. bu aralık için dışarıdan içeri yönlendirme yapmanız anlamsız olduğundan arayüz üzerinden passive ftp portlarını daha kısa hatta verebiliyorsanız sabit verin. ve bu portu da içerideki ftp sunucuya yönlendirin.

Gönderildi : 09/11/2012 00:47

Paylaş: