Forum

Hd ye kaç defa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hd ye kaç defa format atıldığını öğrenmek

27 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
2,642 Görüntüleme
(@merthatipoglu)
Gönderiler: 54
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar cevplamışlar ama gerçekten böyle şeyleri okuyunca zıvanda çıkıyorum. Burada sen sorununu çöz diye verilen çabayı gerçeken haketme konusunda problem var sanırım ?

soruya bakıyorum.

HD nin ne zamandır çalıştıgını gösteren programlar HD yi formatladıktan sonra kurulan işletim sisteminin başlama süresini göz önüne alıyor. PC yi aldığım zamandan beri çalıştıgını göstermiyor

böyle  drumlarda neden bizim söylediğimize değilde k.çından uyduran birinin alakasız sözlerine inanılır hala anlamış değilim.

Gerçi bizim sektörde de k.çından uyduran o kadar "bilge"  adam var ama sonuçta günümüzde internet elinin altında iken googleye ne sorarsan sana cevap verebiliyorken. neden bu kadar cehalete sarılıyoruz anlamıyorum.

neyse  program ne diyorsa doğrudur. SMART bir standarttır. markaya göre değişmez. sana diskin tüm çalışma süresini verir. windows'u linuxu yada başka birşeyi bilmez.

veya şöyle sorayım. windws yüklü  olmayan diskin çalışma süresi nasıl hesaplanacak o zaman ?

sonsöz "makinalar yorum yapmazlar"onlar için durum ya sıfır dır yada bir

Yanlış anlamayın lütfen. Bir bilgisayara 3 defa format atıldı. Programlar sadece 3. defa atılan formattan sonrasını gösteriyor çalışma zamanı olarak. Ben diyorum ki HD ilk yapıldıktan sonra, fabrikadan çıktıktan sonra çalışmaya başladığı zamanı göstermiyor.

Gönderildi : 16/06/2011 01:55

(@merthatipoglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar cevplamışlar ama gerçekten böyle şeyleri okuyunca zıvanda çıkıyorum. Burada sen sorununu çöz diye verilen çabayı gerçeken haketme konusunda problem var sanırım ?

soruya bakıyorum.

HD nin ne zamandır çalıştıgını gösteren programlar HD yi formatladıktan sonra kurulan işletim sisteminin başlama süresini göz önüne alıyor. PC yi aldığım zamandan beri çalıştıgını göstermiyor

böyle  drumlarda neden bizim söylediğimize değilde k.çından uyduran birinin alakasız sözlerine inanılır hala anlamış değilim.

Gerçi bizim sektörde de k.çından uyduran o kadar "bilge"  adam var ama sonuçta günümüzde internet elinin altında iken googleye ne sorarsan sana cevap verebiliyorken. neden bu kadar cehalete sarılıyoruz anlamıyorum.

neyse  program ne diyorsa doğrudur. SMART bir standarttır. markaya göre değişmez. sana diskin tüm çalışma süresini verir. windows'u linuxu yada başka birşeyi bilmez.

veya şöyle sorayım. windws yüklü  olmayan diskin çalışma süresi nasıl hesaplanacak o zaman ?

sonsöz "makinalar yorum yapmazlar"onlar için durum ya sıfır dır yada bir

Demek istediğim bir bilgisayar 3 kez formatlandı. O bahsedilen programlar 3. formatı attığımız günü ele alıyor. İlk kurulan işletim sisteminden itibaren çalıştığını göstermiyor. Yanlış anlaşılmasın.

Gönderildi : 16/06/2011 02:01

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

O programlar toplam çalışma saatlerini gösteriyor. Birinci, ikinci veya ellinci atılan formatı baz almaz.

Gönderildi : 16/06/2011 12:43

(@merthatipoglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

O programlar toplam çalışma saatlerini gösteriyor. Birinci, ikinci veya ellinci atılan formatı baz almaz.

Tmm o zaman bunuda bi cevap verin. Madem toplam çalışma süresini baz alıyor bnm pc toplam 3825 saattir çalışıyormuş. Ama bilgisayarı alalı 3,5 sene oldu buna ne diyorsunuz. 

Gönderildi : 16/06/2011 15:31

(@TanBora)
Reputable Member

Bence siz bir iki değişik program ile tekrar bakın ve nerede takıldığınızı anlayamadım.

Gönderildi : 16/06/2011 16:50

(@TanBora)
Reputable Member

Bir yıl 24*365,25 saattir yani:8766 saattir.Bilgisayarınız 24 saat çalışmıyor ise doğru bir çalışma saati vermiş olarak düşünebilirsiniz yani.

Gönderildi : 16/06/2011 16:58

(@SerdemAKSOY)
Gönderiler: 248
Reputable Member

Bu noktada bir bilgilendirme daha yapayım: cmd yani komut isteminden systeminfo yazıldığında windowsun ne zaman kurulduğunuda görebilirsiniz. Hatta başka faydalı bilgileride görebilirsiniz.

teşekürler..

Gönderildi : 02/07/2011 15:11

(@TanBora)
Reputable Member

Rica ederim.

Gönderildi : 02/07/2011 22:08

Sayfa 2 / 2
Paylaş: