Forum

550 mb tek dosyayı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

550 mb tek dosyayı upload edip paylaşabileceğim bir site...

15 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
644 Görüntüleme
(@SelcukUNAL)
Gönderiler: 319
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar,

550 mb boyutunda bir dosyam var ve uzaktaki birine bunu göndermek istiyorum. Daha önce internetten böyle büyük dosya göndermem gerekmediği için dosya upload sitelerini çok iyi bilmiyorum. Hangileri daha iyidir? Hangileri ile daha pratik ve hızlı gönderebilirim diye araştırıyorum ama birçok site arasında tıkandım kaldım. İnternetim 8048/1024. 1024 upload ile hızlıca gönderebileceğim bir site varmıdır bildiğiniz? Yada cd ye kaydedip göndermek dışında önereceğiniz bir method varmıdır?

Gönderildi : 19/10/2010 18:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Böyle bir site bilmiyorum ama bu işlem zamanda alır bu nedenle winrar ile bunu partlara bölün mesela 250mb gibi sonra upload edin.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/10/2010 18:45

(@SelcukUNAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Aslında bende şuan bunu deniyorum Rıza kardeş çok sağol. Merak ediyorum da bu kadar fim,müzik,oyun vs. upload ediyorlar. Bunlarla nasıl uğraşıyorlar yahu.

Gönderildi : 19/10/2010 18:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

:))Özel üyelikle büyük upload yaptıran yerler illaki vardir.Ama en iyisi ufak parçalara bölüp uplaod etmek.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/10/2010 19:09

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

merhaba

göndereceginiz dosyayı upload etmeden iis üzerinde directory browsing  yaparak karşı tarafın indirmesini saglayabilirsiniz.

Videolar bölümünde hakan hocanın iis ile ilgili vidosu mevcut.

Kolasy Gelsin.

Gönderildi : 19/10/2010 19:40

(@SelcukUNAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Ahmet kardeş. Süper fikir verdin. Bende Microsoft Server yok ama Linux server var. Server üzerinden erişim açarsam olur. Benim internet 8mbit/1mbit olduğuna göre. karşı taraf benden 1mbit ile dosyayı alabilir. Hemen denemeliyim. İleriki dönemlerde de bu şekilde çözerim upload olaylarını.

Gönderildi : 19/10/2010 20:45

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Teşekkür ederim Ahmet kardeş. Süper fikir verdin. Bende Microsoft Server yok ama Linux server var. Server üzerinden erişim açarsam olur. Benim internet 8mbit/1mbit olduğuna göre. karşı taraf benden 1mbit ile dosyayı alabilir. Hemen denemeliyim. İleriki dönemlerde de bu şekilde çözerim upload olaylarını.

http://www.fileserve.com/

Select file to upload | Maximum file size 1024Mb | Split archives
allowed

kaldığı yerden devam edebiliyor(resume)

Gönderildi : 19/10/2010 23:07

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Hotfile üyelik olmadan 400 mb. Üyelik olduğunda 2000 mb veriyor. www.hotfile.com

Arada bir soru gördüm Uploader'lar nasıl uğraşıyor gibi.

Adamlar upload ettiklerinde her indirme için para kazanıyorlar. Daha çok yere linklerini dağıtıyorlar ki herkes tıklasın. Bu işlerden ciddi paralar alanları biliyorum.

Saygılarımla.

Gönderildi : 20/10/2010 02:06

(@SelcukUNAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Erdem. Upload ederek para kazanmak ta ayrı bir güzellikmiş 🙂

Gönderildi : 20/10/2010 11:15

(@SelcukUNAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

http://www.fileserve.com/

Select file to upload | Maximum file size 1024Mb | Split archives allowed

kaldığı yerden devam edebiliyor(resume)

Resume özelliği süpermiş.

Gönderildi : 20/10/2010 11:18

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Teşekkür ederim Erdem. Upload ederek para kazanmak ta ayrı bir güzellikmiş 🙂

Kazanç programı bu linkte mevcut. Belki bakmak istersin diye ekledim. =)

http://www.hotfile.com/affiliate.html

Gönderildi : 20/10/2010 14:15

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Bu yolla para kazanan var mı hep merak etmişimdir. 🙂

Gönderildi : 20/10/2010 14:47

(@MutluKOC)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Merhaba ; ben farkı bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Dosyanızı torrent olarak paylaşmayı deneyebilirsiniz. bunun için

uttornet kullanabilirsiniz. Sitesi http://www.utorrent.com/download s"> http://www.utorrent.com/downloads   (ücretsizdir). Bu programı indirin  boyutu 320.87 KB. Karşı tarafda indirsin. Program Türkçe dil seçeneği sunuyor.Daha sonra modemden bir port açın (ki kendi kuruldugu zaman bir port ayarlıyor modemden, açmayabilirsinizde).

Gelelim paylaşımın nasıl olacağına...

Programımızı açalım (utorrent), File --> Create New Torrent--> açılan pencereden dosyanızı seçin, ve alt kısımda " Start seeding" i seçin sadece. tamam diyerek oluşan torrent dosysını bir yere kayıt edin. Daha sonra bu dosyayı arkadaşınıza yollayın . Msn messenger, e-mail vs vs naısl isterseniz. Arkadaşınız bu dosyayı utorrent e ekleyince bir süre sonra sizinle bağlantıya geçip upload limiti kadar hız ile çekmeye başlıyacaktır.

Önemli Not: Bu şekilde paylaşım olması için  DHT nin aktif olması gerekmektedir. Program kurulurken standart olarak aktif oluyor. Fakat aktif  değil ise programın ayarlarından bittorent sekmesinden DHT leri aktif ediniz

Not 2: Herhangi bi tracker yazmanıza gerek yoktur. Sadece dosyanızı secin ve start seeding ... Başka hiçbirşeyi işaretlemeyiniz.

İstediğiniz kadar dosyayı istediginiz limit ile bu şekilde ,upload siteleri olmadan paylaşabilirsiniz.

Gönderildi : 20/10/2010 19:35

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Sayın Mutlu Koç'ta güzel bir alternatif vermiş. Her gün download için torrent kullanan benim aklıma da Sayın Mutlu Koç'tan sonra geldi.

Teşekkürler paylaşım için. Saygılarımla.

Gönderildi : 21/10/2010 11:39

(@SerkanYALCIN)
Gönderiler: 12
Active Member

Merhabalar ;

http://www.depositfiles.com/en/  ve http://upload.megashare.com/ sitelerine göz gezdirmen yararına olabilir. Bildiğim kadar 2 gb tek dosya hakkı veriyorlar.Bedava kullanıcı açarsan daha yüksekte verebilirler.İyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/10/2010 17:28

Paylaş: