Forum

Kerio Control 7 Hk....

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kerio Control 7 Hk. ?

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@yasin_can)
Gönderiler: 191
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Kerio Control 7 kullanıyorum. İsteğim sadece belirli ipler tanımlayıp bu kişilere internet vermek ve bu iplere ya da mac adreslerine göre kota sınırı koymak istiyorum. Makaleleri inceledim ama ayarlamaları yapamadım. İpleri nereden tanımlayıp izin vermem ve kota sınırı koymak gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 18/10/2010 12:55

(@mehmettopkaya)
Gönderiler: 221
Reputable Member

Trafic Policy de Nat Bolumunde Source Deki Local İnterface Kaldırıp Sadece Nete Cıkacak Kullanıcların Ipsını Yazarsan Sadece Onlar Cıkar

Kotadan Kasıt sadece Download lara kota koymak ıstersen Bandwidth Limiter download ve upoad kullanıcların download lerı nekadar hızla yapmalarını sıtıyorsan belırte bılrısın 100k 200 k gibi

Gönderildi : 18/10/2010 15:09

(@yasin_can)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler.

Kotadan kasıt nete çıkan (izin verdiğim) herkesin 2gb download hakkı olsun. Bunu mac adresine göre yapabilirsem daha iyi olur kullanıcları ipi değiştirip aşmasınlar diye.

Gönderildi : 18/10/2010 15:39

(@mehmettopkaya)
Reputable Member

Kullanıcıları authentication edersen Her Kullanıcı Explorer actıgında kerio da tanımladıgın kullanıcı şifresiyle kerio authentication olduktan sonra kota işlemi saglık şekilde çalışır user seceneklerınde gunluk haftalık aylık kota koyabilirsin Kullanıcı ip nekadar degişirse degişşen sonuçta user olarak authentica oldugu için kural kullanıcıya uygulanır

Diger bi Yontem Yine Herkes İçin Kullanıcı Tanımlıyorsun  Sonra Eger Ortamda (Domin Varsa Ordanda Çekebilrsin) kullanıcı seceneklerınde ip adres bolumunde o kullanıcının ip adresini specific ip adres kısıman giriyorsun (authentication İşlemi otomatik gerçekleşmiş oluyor)

authentication olması herzaman için iyidir loglarda kullacının sadece ipsi degil boylelıkle isimlerinide gore bılırsın..

Gönderildi : 18/10/2010 17:36

(@yasin_can)
Reputable Member
Konu başlatıcı

User kısmında tüm kullanıcıları tamladım ve specific ip ve kota bilgilerini yazdım. Bu şekilde sorun çıkmaz sanırım Kotayı aştıklarında internetleri kesilir mi?

bir de user kısmında Template... bölümü var burdada kota bilgisini yazdım. Bu bilgi otomatikmen tüm kullanıcılarda geçerli olur mu?

İlginiz için teşekkürler.

Gönderildi : 18/10/2010 22:17

(@mehmettopkaya)
Reputable Member

evet kota asımında kesılır Template den yaptıgında tum kullanıcları uygular sadece belli kullanıcılara uygulmak istersen o kullanıcının kota ozellıklerınden eklemen gerek

Gönderildi : 19/10/2010 22:20

(@yasin_can)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim o şekilde ayarladım. Umarım bi' aksilik çıkmaz [;)]

Gönderildi : 21/10/2010 15:41

(@ilyaspinar)
Gönderiler: 4
Active Member

Arkadaslar merhaba,

Bu konuda yardima cok ihtiyacim var.

Cok arastirdim hic forumda yardim alamadim.
Benim calistigim firmada
internet 2 ethernet kartli, windows server 2003 ex. kurulu bir
bilgisayar uzerinden diger kullanici bilgisayarlara dagitiliyor.
Benim
istedigim bu kullanici bilgisayarlarin internet kullanimlarini eger
mumkunse gunluk, degilse farkli sekilde mb. olarak limitlemek istiyorum.

Kerio Control programiyla bu islemin kolayca yapildigini duydum.
Ayrica Bilgisayarda dhcp, isa server, internet access monitor kurulu. Isimize yararsa.

Sizden
ricam bana en kolay yoldan hangi program ile bu islemi nasil
yapabilecegimi, kurulum ve ayarlar olarak ayrintili bir sekilde
anlatabilir misiniz?
Bilgisayar bilgim kotu degildir aslinda ama Bu tur programlarla, server ile ilgili hic bir bilgim yok.

Rusyadayim ve bilgi islemci bulamiyorum derdimi anlatabilecek...

Yardimci olabilirseniz cok sevinecem.
Tesekkurler, iyi gunler.

Gönderildi : 09/11/2011 13:42

Paylaş: