Forum

vmx dosyasını secur...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmx dosyasını securecrt ile editlemek

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
775 Görüntüleme
(@SerdemAKSOY)
Gönderiler: 248
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba, esx da vmx dosyasını editlemek gerekiyor bunun için securecrt programını buldum ama bu genelde cisco için kullanılan bir program galiba. internette hep buna dair yazılar var. vmx dosyasını nasıl editleyeceğimi bulamadım.
sanal üzerine kurup esx in adresini falan yazdım yada host adını ama olmadı. fizikselden de editleyeme denedim kabul etmiyor. bir bilen varmı acaba bu programı bu şekil kullanmasını bilen..

teşekkür ederim..

Gönderildi : 20/10/2010 16:52

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Notepadle açıp editlemeyi denediniz mi?

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/10/2010 12:01

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Makaleyi  incelermsiniz.

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1714  

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 21/10/2010 12:44

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Serdem, Senin bu testi yaptığın VMware Workstation versiyonu nedir?

VMware Workstation 7 üzerinde ESX ve ESXi tam olarak desteklenmekte. Hiç bir ayar girmeden kurulumu başarıyla tamamlayabilir ve ESX üzerinde sanal makinalar oluşturabilirsin.

Eğer 6.5 kullanıyorsan; Bunun için vmdx dosyasını Notepad ile editlemen yeterli o gerekli olan 2 satırı sana akşam evden gönderebilirim.

Secure CRT Terminal programıdır. Saygılarımla.

Gönderildi : 21/10/2010 12:52

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

merhaba, esx da vmx dosyasını editlemek gerekiyor bunun için securecrt programını buldum ama bu genelde cisco için kullanılan bir program galiba. internette hep buna dair yazılar var. vmx dosyasını nasıl editleyeceğimi bulamadım.
sanal üzerine kurup esx in adresini falan yazdım yada host adını ama olmadı. fizikselden de editleyeme denedim kabul etmiyor. bir bilen varmı acaba bu programı bu şekil kullanmasını bilen..

teşekkür ederim..

Merhabalar,

Bunu wordpad ile editleyebilirsiniz notepad ile editlemek istediginde düzgün
edityleyemez wordpad ile editlemesi gerekir

Gönderildi : 21/10/2010 13:58

(@SerdemAKSOY)
Gönderiler: 248
Reputable Member
Konu başlatıcı

ilginiz ve yardımınız için çok sağolun. dün akşam yaptım gecede bununla uğraştığım için yeni gördüm buradaki yazıları.
notepad'la yapmıştım ilk başta ama kodu yanlış yere girmişim.

monitor.virtual_exec = "hardware"
monitor_control.restrict_backdoor = "true"  ---------------------------------------------------> buraya bu kodu eklemek yetiyormuş.
ethernet0.generatedAddress = "00:0c:29:1f:5c:f1"

sanırım erdem hocanın dediği gibi versiyon farkından kaynaklanan bir sorun olmalı.

herkese teşekkür ederim..

Gönderildi : 21/10/2010 16:42

Paylaş: