Forum

ETA7 - USB - Parale...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ETA7 - USB - Paralel porta dönüştürücü ile Yazdırma Problemi

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
3,544 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Eta7 kullanıyoruz. Makinamızda Paralel port yok. USB TO PARALEL port dönüştürü aldık. Usb ye pararlel porta dönüştürdük OKI yazicimizi bagladik.

Normal excel, word den yazdırabiliyoruz. Ama eta dan yazdıramıyoruz.

Yazıcının ayarlarında bağlantı noktalarında , bağlantı noktası olarak USB001 gözüküyor.

Etanın yazıcı ayarlarına USB001 yazıyoruz, yine yazmıyor LPT1 yazıyoruz yine yazmıyor. Ne yapmamız lazım?

Gönderildi : 02/09/2010 12:38

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba, Dönüştürücü içerisinden çıkan usb to plt1 converter driverini yükledinizmi?

Aygıtlar altına lp1 portu eklendimi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/09/2010 12:40

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Driver CD si çıkmadı içinden. Tak çalıştır şeklinde çalışıyormuş kullanım kitapçığında yazıyor.

LPT1 portunu kendisi tanıdı dönüştürücüyü takınca. Aygıt yöneticisinde bağlantı noktalarında Yazıcı Bağlantı noktası LPT1 var şu anda.

Ama yazıcının ayarlarında yazıcı bağlantı noktasında USB001 yazıyor. Windows sınama sayfası filan bu şekilde yazdırabiliyorum.

Sadece ETa dan yazdıramıyoruz.

Merhaba, Dönüştürücü içerisinden çıkan usb to plt1 converter driverini yükledinizmi?

Aygıtlar altına lp1 portu eklendimi?

Gönderildi : 02/09/2010 12:45

(@www-rizasahan-com)
_

Cmd üzerinden c:\>dir lpt1 yazınca durum nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/09/2010 12:52

(@Anonim)
Konu başlatıcı

dediğinizi yapınca makina kilitleniyor donuyor. yazıcıdan dos ekranını çıktı alması gerekiyor normalde bu komut ile. ama almıyor.

Cmd üzerinden c:\>dir lpt1 yazınca durum nedir?

Gönderildi : 04/09/2010 13:15

(@ilhanCelik)
Gönderiler: 37
Trusted Member

Şirketimizde Bizde Link kullanıyoruz Dos tabanlı aşagıdakileri yaparak link'ten çıktı almıştım.

yazıcı paylaşıma açın

sonra net use ile lpt1 olarak tanımlayın.

örk: net use lpt1 \\bilgisayarınadı\yazıcınınpaylasımadı /persistent:yes

net use lpt1 \\Muhasebe01\OKI /persistent:yes

Gönderildi : 04/09/2010 19:10

(@www-rizasahan-com)
_

Bunun için dediğim driveri kurmanızda yarar var.Bekleyebilirseniz pazartesi upload ederim.

Gönderildi : 04/09/2010 19:36

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Eta7 kullanıyoruz. Makinamızda Paralel port yok. USB TO PARALEL port dönüştürü aldık. Usb ye pararlel porta dönüştürdük OKI yazicimizi bagladik.

Normal excel, word den yazdırabiliyoruz. Ama eta dan yazdıramıyoruz.

Yazıcının ayarlarında bağlantı noktalarında , bağlantı noktası olarak USB001 gözüküyor.

Etanın yazıcı ayarlarına USB001 yazıyoruz, yine yazmıyor LPT1 yazıyoruz yine yazmıyor. Ne yapmamız lazım.

Merhaba, 

Kullanmış olduğunuz Eta7 nin sürüm bilgileri nedir?

Eta dan dökümü alırken yazıcıyı secerek mı yolluyorsunuz ya da default (f4 ile ) yazıcıyı mı kullanıyorsunuz ?

Yazıcı tanımlarınızın ekran görüntüsünü paylaşımısınız ?

Kolay Gelsin

Gönderildi : 04/09/2010 20:04

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Şirketimizde Bizde Link kullanıyoruz Dos tabanlı aşagıdakileri yaparak link'ten çıktı almıştım.

yazıcı paylaşıma açın

sonra net use ile lpt1 olarak tanımlayın.

örk: net use lpt1 \\bilgisayarınadı\yazıcınınpaylasımadı /persistent:yes

net use lpt1 \\Muhasebe01\OKI /persistent:yes

Değerli arakdaşımızın belirttiği gibi net use kullanabilirsiniz. Link ,mikro gibi yazılımlarda işe yarıyor. Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 04/09/2010 20:07

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

link muhasebe programı ile eta nın yazıcı tanımlamaları farklı.

size yardımcı olabilmemiz için eta7 nin yazıcı ayarlarına girerek ekran görüntüsünü bizimle paylaşırmısınız.

Vermiş olduğum linkte yer alan sıkıstırılmıs dosyayı eta7 klasoru içerisine açıp döküm almayı deneyebilir misiniz.

http://www.dosya.tc/file/eZD4Dh/USB_XP.exe.html

Gönderildi : 04/09/2010 20:16

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Bilgisayarınız pc ise ve pci slotu varsa PCI-Paralel kart takıp sorunu çözebilirsiniz. Software tabanlı USB portlar yazıcılarda sorun çıkabiliyor.

Gönderildi : 04/09/2010 23:24

Paylaş: