Forum

openfire & spar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

openfire & spark voip uygulaması nasıl gerçekleşir

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
462 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

openfire :3.6.4

spark:2.6.0 beta2

Arkadaslar merhaba, sunucuda openfire kurulu clientlerde spark kurulu, aslında anlık mesajlaşma problemli değil ,işimi görüyor ancak sparklarda telefon simgeside var ve tıklayınca karşı tarafta arama penceresi çıkıyor , bu arama penceresi kabul edilebiliyor

ancak aramayı başlatan ekranda
Session closed  due to Unable to negotiate session.This may be caused by firewall configruation problems.

aranan ekranda ise
voice chat ended:closed remotely

görünüyor, bu deneme aynı local ağda herhangi bir firewall(microsoft güvenlik duvarı dahil) yokken test edildi.

sorun ne olabilir sizce, benzer bir soru üreticinin sitesinde de sorulmuş ancak ona cevap verilmemiş.

http://community.igniterealtime.org/thread/30358

Gönderildi : 31/08/2010 15:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Sürüm farkları yok ise eğer arada network sorunu olmalı çünkü iletişim sorunu hatasıdır bu. Openfire standart olarak değiştirmedi iseniz ve ben yanlış hatırlamıyorsam 7777 nolu portu file transfer için kullanır ve siz telnet çekerek bu portun açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/08/2010 17:43

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

File Transfer portu 7777 doğru hatırlıyorsunuz, ben bu portu kapatmıştım dosya transferi olmasın diye, demekki audio dosyalarıda bu portu kullanıyormuş, yarın sabah ilk işim bu portuda açıp test etmek olacak

Teşekkürler

Gönderildi : 03/09/2010 03:23

Paylaş: