Forum

Acronis Hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis Hakkında

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
346 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

30 Bilgisayarlık bir yapıya mevcut bıryere uygulamak istediğim bir sistem var sistemi aşağıdaki şekilde sıralamak istiyorum.

Öncelikle Ben sistem odamda oturacağım ve server'dan herşeyi yapmak istediğimi belirtmek isterim 😛

Özellikler

- Günlük ve benim belirlediğim zamanlarda ağ üzerinden bütün network 'deki dc dahil makinaların imajını alacak.

- Radmin programıyla ve bütün makinaları izlemek istiyorum , Hangi sürümü önerirsiniz.

- DC'de Kiosk için kurmus olduğum Group Policy Managament Console var bunu önerirmisiniz.Orjinal active directory kurulumunda gelen consol bana daha basit geldi buna baktığımda daha karıstırmadım gerçide biraz karısık gibi geldi.Bu konu hakkında bilgilerinizi istiyorum.

- Ve domaine dahil tüm olan makinalara , DC 'den kapatma gibi bi imkanım varmı. ( Start - Run  - cmd - shutdown -i bu komutla yapıyorduk sanırım. , Peki bu komutu uyguladıgımda diğer bılgısayarda sanıye saymaya baslıyor ben bu sanıye gecmeden kapattıgım makınada ne komut uygularsam bunu engellerim.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

ÇözümPark  bana çok şey kattı.Kuruculara ve değerli sistem yazarlarına  böyle bir site kurdukları için teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 04/08/2010 21:19

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Acronis ile backup işleminizi istediğiniz şekilde halledebilirsiniz.

Radmin yerine ideal administration öneriririm. Her türlü işlemi burdan yapabilirsiniz.

GPMC kullanmanızı öneririm. Backup restore özelliği işinizi kolaylaştıracaktır.

Son sorunuzun cevabıda ideal adminde var.

Acronis için portalımızda eşsiz makalelerimiz var. 3party kısmına göz atmanızı öneririm.

Gönderildi : 04/08/2010 22:24

Paylaş: