Haberler

Cloudflare’den Yeni VPN Hizmeti “ WARP “

Cloudflare başta DNS, CDN hizmetleri olmak üzere daha birçok internet hizmeti veren ve dünyada en çok tercih edilen şirketlerden birisi.


Cloudflare son olarak “ WARP “ olarak isimlendirdiği vpn hizmetini kullanıma sundu. Cloudflare “ güvenli internet “ sloganıyla hizmete sunduğu WARP hizmeti konusunda çok iddalı.


Cloudflare yaptığı açıklamada sistem kaynak kullanımı ve pil kullanımı konusunda kullanıcıları memnun edeceklerini söylerken ve vpn bğlantısı sağlanırken IPSEC gibi klasik teknolojiler kullanmadıklarını onun yerine WireGuard teknolojisini kullandıklarını bu sayede daha hızlı ve konforlu hizmet verdiklerini söylediler.

Şuan için sadece IOS ve Android için desteği bulunaktadır. Şuan için iki tür hizmet sunuyorlar. Bunlardan birincisi ücretsiz diğeri ise 4.99$ olan ücretli hizmeti.


Cloudflare son yaptığı açıklamada ücretli olanın daha hızlı olduğu ayrıca ücretsiz hizmeti kullanan kullanıcıların sosyal medya üzerinden arkadaşları ile Cloudflare WARP hizmetinin reklamlarını paylaşmaları durumunda 1GB hediye alacağını sözlerine eklediler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.