Haberler

Cisco Kubernetes Portshift’i Satın Alıyor

Cisco, güvenlik çözümlerindeki erişimini genişletmek için başka bir satın alma daha yapıyor. Bu sefer DevOps’u ve konteyner yönetimi dünyasını hedefliyor. Cisco, İsrail firması olan kubernetes yerel platformu Portshift’i satın alıyor.


Gelişen Teknolojiler ve Kuluçka (ET&I) Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı Liz Centoni paylaştığı blog gönderisinde, “Müşterilerimize ve iş ortaklarımıza yardımcı olmak ve onları güçlendirmek için Cisco, bulutta geliştirme ortamları için güvenlik çözümleri sunmayı ve geliştirme yaşam döngüsünde çok daha erken uygulama güvenliği yapıları eklemeyi amaçlıyor. Çevikliği ve pazara sunma süresini artırarak kurumsal uygulama geliştiricilerini güçlendirmek ve aynı zamanda birden çok API ortamında geliştirme risklerini de önemli ölçüde azaltmak istiyoruz” dedi.

Şirket, Portshift’in 15 üyeli ekibinin bulutta yerel uygulama güvenliği, konteynerler ve Kubernetes konusunda Cisco uzmanlığı getireceğini ve böylece uygulama geliştirme yaşam döngüsünün tüm aşamaları için güvenlik sağlanmasına yardımcı olacağını belirtti.

Satın alma işleminin, Cisco’nun 2021 mali yılının ilk yarısında kapanması ve Portshift ekibinin Cisco’nun ET&I grubuna katılması bekleniyor.

Anlaşma şartları açıklanmadı ancak bazı yayınlara ve söylentilere göre bu anlaşmanın değerinin yaklaşık 100 milyon dolar olabileceği öne sürülüyor.

Kaynak

Kaynak

Liz Centoni Blog Yazısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.