Anasayfa » BlueKeep (CVE-2019-0708) zafiyeti için Public exploit yayınladı!

Makaleyi Paylaş

Haberler

BlueKeep (CVE-2019-0708) zafiyeti için Public exploit yayınladı!

BlueKeep (CVE-2019-0708) zafiyeti için Public exploit yayınladı! Yama geçmeyen sistemler için tehlike büyük, yeni bir şifreleme atak dalgasına hazır olmaları gerekli.

Yama politikalarınızı gözden geçirip hızlı bir şekilde eğer bu zafiyet için sistemlerinizde yama yüklemelerini yapmadıysanız bunları tamamlamanız gerekiyor.

Etkilenen sistemler ise Windows 7 ve Windows 2008 R2 sistemleri olup yama için aşağıdakli linki ziyaret edebilirsiniz

https://portal.msrc.microsoft.com/en-US/security-guidance/advisory/CVE-2019-0708


Kaynak

https://blog.rapid7.com/2019/09/06/initial-metasploit-exploit-module-for-bluekeep-cve-2019-0708/

Makaleyi Paylaş

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım.

1 Yorum

  1. Her gün gelişen teknoloji ile beraberinde zaafiyetler de daha belirgin şekilde ortaya çıkıyor. Bu iyi bir şey aslında sistemlerin durumunu biliyor oluyoruz ve buna göre aksiyon alıyoruz. Fakat her güncelleme sonrasında acaba bir yerlerde bir şeyler bozulacak mı diye soru işaretleri kalmıyor değil. Update yapsak bir dert yapmasak bir dert.

    Cevapla

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>