Blog

Azure Storage Explorer 1.10.0

Eylül 2019 tarihinde Azure Storage Explorer’ın 1.10.0 versiyonunu yayınladı. Storage Explorer bu yeni sürümünde birçok yeni özellik ve mevcut işlevsellik için önemli güncellemeler sunuyor. Bu özellik ve değişikliklerin tümü, Azure Storage, CosmosDB, ADLS Gen2 ve Azure Storage Explorer 1.10.0 ile başlayan yönetilen disklerle çalışırken kullanıcıları daha verimli ve üretken kılmak için tasarlandı. Azure Storage Explorer 1.10.0 versiyonunu Windows, macOS veya Linux için indirebilirsiniz.

Depolama Gezgini, yönetilen diskler için destek:

Şirket içi sanal makineleri (VM) Azure’a geçirmenin en zorlu bölümlerinden biri, bu VM’lerin verilerini Azure’a taşıyor olmak. Storage Explorer 1.10.0, yönetilen diskler için destek ekleyerek bu işlemi çok daha kolaylaştırıyor. Yönetilen diskler için eklenen yeni özellikler, kullanımı kolay Storage Explorer GUI kullanarak VM diskleri oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanımakta. Depolama Gezgini’ni kullanmak da size inanılmaz performans gösteren bir iş akışı sunuyor. Yönetilen Diske bir VHD yüklediğinizde, Depolama Gezgini, verilerinizi hızlı bir şekilde Azure’a almak için AzCopy v10’un gücünü ve hızını kullanıyor. Storage Explorer’ın yönetilen diskleri desteklemesi ayrıca yönetilen disklerinizin anlık görüntülerini oluşturma, kopyalama, indirme ve silme özelliğini de içermekte.

Depolama Gezgini yeni kullanıcı ayarları:

Depolama Gezgini ilk piyasaya sürüldüğünden beri, kullanıcılar Depolama Gezgini’nin nasıl davranacağını yapılandırmalarını sağlayacak çeşitli ayarlar istediler. Yine de daha fazla ayar eklendiğinden, bu ayarların yönetilmesi ve keşfedilmesi giderek zorlaştı. Bu sorunların giderilmesine yardımcı olmak için, merkezi bir ayar kullanıcı arayüzü sunuyor. Bu kullanıcı arayüzünden, Storage Explorer’ın proxy ve uygulama teması gibi mevcut ayarlarının çoğunu yapılandırabilirsiniz. Uygulamadan çıkarken oturumunuzu kapatmanıza ve veri araştırıcılarının yenileme modunu değiştirmenize izin veren ayarlar da ekledi.

Gelecekteki güncellemelerde kullanıcı arabirimine geçecek olan uzun süredir devam eden kullanıcı ayarlarından oluşan bir listeye sahibiz. Görmek istediğiniz bir ayar için bir öneriniz varsa GitHub depomuza bir sorun açarak bize bildirmekten çekinmeyin.

Snap Store’da artık Depolama Gezginin de mevcut

1.10.0 için vurgulamak istediğimiz son büyük değişiklik, Canonical Snap Store’a Storage Explorer eklenmesidir. Depolama Gezgini’ni Linux’a yüklemek her zaman kullanıcılar için zor olmuştur, ancak Snap Store’dan yüklediğinizde işler başka herhangi bir platforma kurmak kadar kolaydır. Snap platformu sizin için tüm bağımlılıkları kuracak ve Storage Explorer uygulamasını güncel ve güvende tutmanıza yardımcı olacaktır. Depolama Gezgini’ni Snap Store’dan yüklemek isterseniz, mağazada bulabilirsiniz.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.