Haberler

Avrupa’nın En büyük Veri Merkezinde Büyük Çaplı Yangın Meydana Geldi

Avrupa’nın en büyük veri merkezlerinden OVH’da çok büyük çaplı yangın meydana geldi. Fransa’nın Strazburg şehrinde bulunan veri verkezi büyük oranda zarar gördü ve bir çok web sitesine erişimlerde kesinti meydana geldi.

OVH, Avrupa’nın en büyük ve dünyanın üçüncü en büyük veri merkezi konumunda bulunuyor. Bulut bilişim, VPS, özel sunucular ve diğer web hizmetlerini sağlıyor. Strazburg bulunan veri merkezleri SBG1, SBG2, SBG3 ve SBG4, SBG2 yangından etkilendiği için kapatılmak zorunda kaldı.

https://www.ovh.com/world/community/status/ adresinden kontrol ettiğimizde SBG2 ve SBG3 veri merkezlerinin artık olmadığı görülmektedir.

OVH’nin kurucusu ve başkanı Octave Klaba: “Yangın 10 Mart 2021 sabahı erken saatlerde kontrol altına alınmış olsa da, hizmetlerin en azından bugün için servis dışı kalması bekleniyor. İtfaiyeciler su ile binaları soğutmaya devam ediyor. Bazı web sitelerine erişim yok ancak SBG1, SBG3, SBG4 bugün yeniden hizmet vermeye başlıyacak” dedi.

Neyse ki, şu ana kadar yangından kaynaklanan herhangi bir can kaybı rapor edilmedi. OVH, hizmetlerini geri yüklemek için çalışırken, şirket yetkilileri son olarak müşterilerin felaket kurtarma planlarını hazır tutmaları konusunda uyardı.

Kaynak

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.