Haberler

Apple Türkiye Yeni Mac’leri Uygun Fiyatlara Satışa Sundu!

Apple bugün resmi sitesinde yaptığı güncellemelerle, yeni silikon M1 işlemcili MacBook Pro, MacBook Air ve Mac Mini modellerini satışa sundu.

Teknoloji devi Apple’ın kullanıcıların beğenisine sunduğu yeni bilgisayarların başlangıç fiyatı, marka normallerinin altında oluşuyla ön plana çıkıyor. Özellikle bu yıl tanıtılan ve ardından piyasaya sürülen Mac Mini modeli fiyat performans konusunda kullanıcılar açısından verimli bir ürün olacak gibi görünüyor.

Yeni MacBook Air Apple’ın yeni işlemcisi M1 ile donatılarak üstün performansıyla göz kamaştırıyor aynı zamanda işlemcide termal verimlilikte ön planda. Bilgisayarda herhangi bir fanlı soğutma sisteminin bulunmayışı bilgisayarın çalışırken sessiz olmasını sağlıyor, ayrıca soğutma alüminyum ısı dağıtıcılarla sağlanıyor. Bu yeni MacBook Air modeli ise 10.999₺‘den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

MacBook Pro’nun performansı zaten kullanıcılar tarafından biliniyor. Fakat bu yeni modelde M1 işlemcinin de etkisi ile önceki modellere göre performans 2,8 kat arttırıldı. Yeni modelde bir diğer göz kamaştıran özellik ise batarya performansı. Yeni MacBook Pro 20 saate kadar kullanım süresi sunabilir. Ekranda da oldukça büyük gelişmelerle karşımıza çıkan MacBook Pro Türkiye fiyatı ise 14.299₺‘den başlıyor.

Son olarak bu yıl satışa sunulan Mac Mini ise fiyatıyla da performansıyla da birçok masaüstü bilgisayar modelini tahtından edecekmiş gibi duruyor. 3 kata kadar daha hızlı CPU performansı ve 6 kata kadar daha hızlı grafik performansı sunacak olan Mini, Apple tarafından bugüne kadar tasarlanan en gelişmiş Neural Engine sayesinde 15 kata kadar daha hızlı yapay öğrenme desteği sunacak. Ayrıca Apple!a göre M1 çipteki teknoloji entegrasyonu sayesinde Mac mini kendisinden çok daha büyük bilgisayarları geride bırakıyor. Yoğun performans isteyen görevleri gerçekleştirirken önceki nesle göre yüzde 60’a kadar daha az enerji harcıyor. Bu küçük gövdeli ve büyük performans iddialı masaüstü model Mac Mini’nin fiyatı ise 7,899₺’den başlayan ve 12.299₺‘ye ulaşabilen fiyatlara birkaç farklı varyasyonla karşımıza çıkıyor.

İşte Mac Mini;

Apple Mac Mini

SON HABERLER

Kaynak

2 Yorum

    1. Rıza Bey, elbette makul denemez fakat dolar kuru ve vergilerin etkisini en çok hisseden sektörlerden biri de bu. Bahsedilen Apple yeni ürünlerini kendi fiyat normallerinin oldukça altında sunması ve özellikle Mac Mini modelinin fiyatlandırması alıcılar açısından güzel bir gelişme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.