Haberler

Microsoft Teams Meetings Anket Desteğine Kavuştu

Şirket, Teams Meetings uygulamasında anketleri kullanıma sunduğunu duyurdu. Microsoft forms altyapısı ve yetenekleri üzerine inşa edilen hizmet web üzerindeki toplantıların daha interaktif bir şekilde geçmesini hedefliyor.

Entegrasyon ile toplantı öncesi ve toplantıdayken anketler oluşturulablilir. Toplantı sırasında herhangi bir kullanıcının mobil, web ve masaüstü farketmeksizin katılımcıların görüntüleyebileceği ve cevaplandırabileceği anketler hazırlayan pasif kullanıcıların, aktif hale gelmesi sağlanabilir.

Anket açıldığında yanıtlayan kişilerin toplantı ekranlarında açılır. Bu neden anketlerin gözden kaçması neredeyse imkansız oluyor.

Ayrıca sunucular anket ayarlarından anonim yanıtlar gibi anketlerini özelleştirmesine izin verirken, tüm katılımcıların isteğe göre anket sonuçlarını görmesine izin verebilir.

Microsoft blogda yapılan açıklamaya göre anket özelliği Teams Meetings, Microsoft Forms altyapısını kullandığından aynı gizlilik standartını karşıladığını açıkladı. Şirket ayrıca anketlerden toplanan verilerin Avrupa ve Amerika’daki sunucularda saklandığını açıkladı.

Kaynak

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hala yazışmaları silemiyoruz. Son derece mantıksızlık akıyor Teams üzerinden. Mis gibi Skype neden öldürülüp yerine bir ucube dikte edilmeye çalışılır anlamış değilim. Yıllar sonra Covid zamanında akıllarda kalacak bir şey varsa o Zoom’dur. Teams gerçekten bizleri çok üzdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu