Haberler

Oppo X 2021: Yuvarlanabilir Konsept Telefon Tanıtıldı

Oppo, geçtiğimiz gün gerçekleşen Inno Day etkinliğinde yuvarlanabilen ekrana sahip Oppo X 2021 konsept modelini tanıttı. Telefonla ilgili dikkat çeken ayrıntılar paylaşılırken, telefon katlanabilir ekranlara alternatif olarak görünüyor.

TCL ve LG bir süredir akıllı telefonlarda yuvarlanabilen ekran teknolojisini geliştirmeye çalışıyor. Ancak bu iki firmanın haricinde Oppo, nihayet yuvarlanabilen ekrana sahip çalışan bir telefonu Inno Day etkinliğinde gösterdi.

Oppo x2021

Yukarıdaki resimden de görüleceği üzere Oppo X 2021 kaydırma hareketiyle ekranı büyüyen ve küçülen bir yapıya sahip. 6.7 inç boyutundaki OLED ekranı 7,4 inç’e kadar büyüyen telefon neredeyse bir tablet boyutuna geliyor.

Cihazda bulunan yazılım sayesinde uygulamalar ekrana optimize şekilde çalışıyor. Şirket telefon ekranının 6,7 inç veya 7,4 inç ile sınırlı kalmadığını söyledi.

Şirket teknolojiyle ilgili ayrıntıları da paylaştı. Ekran altında bulunan ve “roll motor” adı verilen motor sayesinde OLED panel ileri ve geri hareket ettiriliyor.

Proje için 12’si sadece kaydırma patenti olmak üzere tam 122 patent başvurusunda bulunuldu. Şirket, daha fazla ayrıntı vermekten çekinirken OPPO Araştırma Enstitüsü Başkanı Levin Liu, Oppo X 2021’in hala konsept aşamasında olduğunu, ancak bu teknolojiyi tüketicilere “doğru zamanda” getirmeyi umduğunu vurguladı.

Kaynak

Son Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.