Anasayfa » Microsoft, Aralık Ayında İsteğe Bağlı Güncelleme Yayınlamayacağını Duyurdu

Makaleyi Paylaş

Haberler

Microsoft, Aralık Ayında İsteğe Bağlı Güncelleme Yayınlamayacağını Duyurdu

Yaklaşan tatiller sebebiyle Microsoft, bu yılın sonuna kadar Windows 10’a isteğe bağlı güncellemelerin gelmeyeceğini açıkladı.

Microsoft, yaklaşan tatiller nedeniyle genel merkezindeki azalacak olan iş gücünü öne sürerek Windows 10 isteğe bağlı güncellemelerinin dağıtımını Aralık 2020’de askıya alacağını söyledi. Microsoft, Ocak 2021 itibariyle normal programa döneceklerini belirtti.

Güvenlik güncelleştirmeleri devam edecek

Yazılım devi bu kararı, yaklaşan noel ve yeni yıl tatillerinde Microsoft’un Redmond’daki merkezinde yaşanacak olan “asgari etkinlik” ile açıklıyor. Geliştiricilerin işletim sistemleri için genellikle ayda birkaç güncelleme yayınlamalarına rağmen, yaklaşan tatiller kısa bir ara vermelerine neden oldu.

Aralık ayında isteğe bağlı güncellemelerin gelmeyecek olması her zamanki gibi çalışmaya devam edecek olan güvenlik güncellemelerini etkilemeyecek.


Microsoft, Windows 10 1903 sürümleri için yakında zorunlu yükseltme programını başlatacak ve 1903 sürümü için yama yayınlamayacağını bildirdi.

Kaynak

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Turkcell Tatilde Çocukları Kitapla Buluşturuyor

Fujitsu, Japonya’da Yapay Zeka Araştırması İçin Süper Bilgisayar Geliştirecek

Samsung TizenOS Tabanlı Akıllı Monitörünü Duyurdu

Makaleyi Paylaş

Bilişim sektörüne 2015 yılında Turizm sektörü ile başladım. Global büyüklükte olan Resort ve Şehir Hotellerinde IT Uzmanı, son 8 aydır ise IT Müdürü olarak görev yapmaktayım. Çalıştığım şirketlerde alt yapı kurulumu, yönetimi ve bakım işleri yürütmekteyim.

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>