Haberler

Apple M3 İşlemci İçin Çalışmalara Başladı

Apple M3 işlemci için bu iddia Bloomberg’in teknoloji editörü Mark Gurman’dan geldi. Bu ayın (Haziran) başlarında düzenlenen WWDC22 konferansında yeni ürünlerini tanıtan Apple önümüzdeki senenin hazırlıklarına hızlı başladı. Konferansta M2 işlemci modelini ve yeni çıkacak ürünleri tanıtan Apple’ın bir üst seviye olarak düşünülen M3 işlemci için çalışmalara başladığı aktarıldı.

Apple M3 işlemcilerin 2023’te üretilmesi bekleniyor

Apple M3 işlemci ailesi

Bloomberg teknoloji editörü Mark Gurman, tv yayını olan Power On’da Apple’ın yeni nesil çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. M2 model işlemcilerin tanıtılmasının ardından kısa bir süre geçmesine rağmen yeni işlemci için çalışmaların başladığını duyurdu. Apple tarafından gelen net bir bilgi olmasa da yeni işlemcinin 2023 başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Öte yandan Apple’ın teknoloji ürünlerinde ve donanımlarında yeni Extreme serilerinin yer aldığı biliniyor. M3 işlemcinin geliştirilmesinden önce M2 serisi için de yeni bir extreme varyasyonun ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Apple WWDC 2022 Hakkında Her Şey

Apple iPhone 14 Serisinin Fiyat ve Çıkış Tarihi Sızdı

Apple M3 İşlemci özellikleri ne olacak?

Apple’ın ürettiği önceki işlemci ailesi olan M1 ve M2 işlemciler 5nm mimari ile oluşturuldu. Çalışmalarına henüz başlandığı iddia edilen M3 işlemci için ise 3nm mimarinin kullanılması bekleniyor. Tüm Macbook Pro, Macbook Air ve iMac’lerde kullanılması beklenen işlemci tamamen güç ve performans odaklı olması bekleniyor.

Siz de Apple’ın yeni işlemci ailesi ve projeleri hakkında görüşlerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu