Haberler

Google Hangouts Kasım Ayında Kapatılıyor!

Büyük internet şirketi Google, eski hizmeti Google Hangouts’u kasım ayında kapatma kararı aldı. Aktif olarak kullanan kullanıcılar Hangouts tarafından Chat’e geçmek zorunda kalacak.

Google yarattığı onlarca farklı hizmetinde insanların her zaman yararına bir şeyler yapmaya çalışmıştır. Uygulamalar tarafında basit ve etkili alan geliştirmeye çalışan şirket, bu sefer bir hizmetini daha sona erdiriyor. 15 Mayıs 2013 yılında kurulan Google Hangouts kasım ayında kapatılarak yerini Chat’e bırakacak.

Mesajlar Kolaylıkla Aktarılabilecek!

2020 yılında yayıma alınan ve çoğunluk tarafından sevilen Chat uygulaması özellikle iş tarafında insanları mutlu etmişti. Google Hangouts’un bazı kısımlarda eksik kalmasından dolayı kullanıcılar bu tarafa geçerek farklı imkanlardan yararlanmaya başladılar. Bu durumda bazı kararlar veren Google, kasım ayında Hangouts’u kullanıma kapatarak herkesin Chat’e geçmesine kararını verdi. Kullanıcılarına temmuz ayına kadar geçiş hakkı veren şirket, uygulama kapatılana kadar web üzerinden kullanmanıza da imkan tanıyor. Bunun yanında Chat sistemini kullanmanız için şirket farklı teşvikler ve size özel fırsatlarda yaratacak.

Aktif olarak Google Hangouts uygulamasını kullanan kullanıcılar kendi mesaj ve verilerini özel yollarla Google Chat’e aktarabilecekler. Bu durumu da ücretsiz bir şekilde sunan şirket, kullanıcılarına daha etkin bir hizmet verebilmek için kullanışlı hizmetler sunmaktadır. Hangouts’a kıyasla daha çok özelliğe sahip olan bu uygulamada yer alarak sizler de farklı özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu