Haberler

Apple WWDC 2022 Hakkında Her Şey

Apple’ın her yılın Haziran ayında düzenlediği WWDC etkinliğinde bizleri neler bekliyor? WWDC 2022 ne zaman düzenlenecek? WWDC 2022 etkinliğinde neler tanıtılacak? İşte Apple WWDC 2022 etkinliği hakkında her şey!

ABD merkezli teknoloji devi Apple her yıl Haziran ayında Dünya genelinde geliştiricilerin katıldığı bir etkinlik düzenliyor. WWDC ismiyle düzenlenen etkinlikte Apple yeni yazılımlarını tanıtıyor. Etkinlikte yeni donanım ürünlerini genellikle tanıtmayan Apple bazı WWDC etkinliklerinde yeni donanım ürünlerini de tanıtıyor. 

WWDC 2022 Ne Zaman?

WWDC 2022 etkinliği 6 – 10 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenecek. Etkinlik Apple CEO’su Tim Cook’un açılış konuşmasıyla başlayacak ve bu konuşmada Apple’ın yeni yazılımları duyurulacak. Henüz etkinliğin saatinin kesinleşmediğini belirtelim. 

WWDC 2022 etkinliği dünya genelinde etkisini sürdüren koronavirüs pandemisi nedeniyle online olarak düzenlenecek. Apple’ın Eylül ayında gerçekleştirmesi beklenen etkinliğinin katılımcılarla birlikte düzenlenmesi bekleniyor. 

Apple WWDC 2022 Etkinliğinde Neler Tanıtılacak?

Apple her WWDC 2022 etkinliğinde yeni iOS, iPadOS, macOS, watchOS ve tvOS gibi yazılımlarının yeni sürümlerini tanıtacak. Bu yazılımlardan en çok merak edilenler ise elbette ki iOS, iPadOS ve macOS yazılımlarının yeni sürümleri. 

WWDC 2022 Etkinliğinde Yeni Ürün Tanıtılacak Mı?

Teknoloji devi Apple son olarak 2019 yılında düzenlediği WWDC etkinliğinde Mac Pro modelini tanıtmıştı. Apple’ın bu etkinliğinde yeni bir donanım ürünü tanıtması beklenmiyor. Apple yeni iPhone 13 modelini ve iPhone SE modelini geçtiğimiz haftalarda düzenlediği ufak bir etkinlikte duyurmuştu. 

apple wwdc 2022

Yeni bir iMac Pro modeli üzerinde çalıştığı bilinen Apple’ın yeni ürününü bu etkinlikte duyurup duyurmayacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. Ortaya çıkan raporlara göre yeni iMac Pro modeli 27 inç ekran boyutuna sahip olacak. Ürünün diğer özellikleri şimdilik bilinmiyor. 

WWDC 2022 Nasıl İzlenir?

Yeni Apple yazılımları ile tanışacağımız WWDC 2022 etkinliğini 6 Haziran 2022’de apple.com üzerinden izleyebileceğiz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.