Haberler

Apple iPhone 14 Serisinin Fiyat ve Çıkış Tarihi Sızdı

Merakla beklenen iPhone 14 serisi bu yılın 13 eylül tarihinde çıkış yapacak. Apple aynı zamanda AirPods Pro 2 ve Apple Watch’un yeni jenerasyonunu açığa çıkaracak. Yeni Apple ürünlerin,n tanıtım etkinliğinin, dünya çapındaki seyahat sıkıntılarının devam ettiği düşünülerek, online olarak gerçekleştirilmesi bekleniyor.

iPhone 14 sızıntısının kaynağı, resmi duyurunun bu ağustos civarında yapılacağı açıklamasında bulundu.

Apple iPhone 14 serisi üzerine dedikodular ve sızıntılar bir süredir haberlerde dolanmaktaydı. Apple’ın resmi satıcılarından birinin sızdırdığı üzere yeni iPhone 14 serisi telefonlar iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olarak satışa sunulacak. iPhone 14’ün yanı sıra Apple yeni bir Mini versiyon çıkarmayacak.

Aynı zamanda yıllar sonra Apple’ın amiral gemisi akıllı telefonlarının, iPhone 14 Pro ve Pro Max ile tamamen yeni bir 48MP sensör ile geldiğini öğrendik. Bu yeni sensör pixel binning özelliği ile 12MP’lik fotoğrafları seri olarak çekebilecek.

Fiyat konusundaysa, yeni iPhone 14’ün iPhone 13’e yakın bir yol izlemesi bekleniyor. iPhone 14 799 dolar fiyatla satışa sunulacak. iPhone 14 Max ise 899 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Sızıntıya göre, 14 Pro 999 dolar ve Pro Max modelleri de 1199 dolar fiyatta satışa sunulacak.

AiPods Pro 2 hakkındaysa, “Orijinal AirPods’un çıkışından bu yana gerçekleşen en büyük inovasyon” yorumları yapılıyor. AirPods Pro 2’nin 299 dolardan satılması bekleniyor.

Kaynak: firstpost.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu