Haberler

Android 12 4 Ekim Tarihinde Çıkacak

Android 12’nin pişmesi bir çok öncülünden uzun sürdü. Ama son nihayet gözüktü. XDA baş editörü Mishaal Rahman’in iddiasına göre Google, Android 12’nin Android Open Source Project (AOSP) versiyonunu 4 ekimde çıkarmayı planlıyor. Firma cilalanmış halka açık versiyonları sıklıkla AOSP versiyonundan sonra yayınladığından, Pixel sahiplerinin aynı gün içinde Android 12’ye sahip olacağı düşünülüyor.

Eğer zamanlama doğruysa, bu aynı zamanda Pixel 6 çıkış tarihine de işaret ediyor. Google yeni nesil telefonlarının dağıtımına Android 12 olmadan başlamayacağı için, Pixel 6’nın o tarihten önce çıkış yapması mümkün gözükmüyor.

Tabii eğer Pixel marka bir telefon kullanmıyorsanız beklemeye hazırlanın. Bazı telefon üreticileri hızlı davranmaya meyilli olup büyük Android güncellemelerini haftalar içinde yayınlasa da, bazılarında bu aylar sürebiliyor. Samsung Android 11’i yayınlamaya 2020’nin aralık ayına kadar başlamamıştı. Google’ın işletim sistemini yayınlamasının üzerinden bu sırada 3 ay geçmişti bile. Google, Project Treble gibi uğraşlarla güncelleme yayınlanma aralığını kısmayı başarsa da, öteki firmaların Android’i kendi ağır kişiselleştirmeli arayüzlerine uyarlaması ve yeni yazılımı kullanıcılar ve taşıyıcılarla birlikte test etmesi hala uzun zaman alıyor.

Kaynak: engadget.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.