Haberler

Windows 11 Android Desteği Ufukta Gözüktü

Microsoft Android uygulamaların Windows 11’e geleceğini onayladı. Kullanıcılar aplikasyonları masaüstü işletim sisteminde deneyebilecek ama genel kullanılabilirlik bir süre gecikecek.

Microsoft Insider’lar ile yapılacak beta testin öncesinde Android alt sistemi için Microsoft Store’da çoktan yer ayarlamıştı. Microsoft Store listelemesine göre Windows 11’in Android desteği en az 8GB RAM gerektirecek. En iyi tecrübe için 16GB RAM tavsiye ediliyor.

Ek olarak Geekgench’de gözüken benchmark skorları, Microsoft’un uzun süredir dedikodusu yapılan, Linux ve Project Astoria’ya dayanan, Windows alt sistemi üzerine kurulu Android alt sistemi konusunda bir fikir veriyor.

Bu testler ve Microsoft Store listelemeleri aynı zamanda Windows 11’de Android uygulamaların sorunsuz çalışması için yüksek seviye bir konfigürasyona da ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor.

Microsoft ayrıca Google Play Store gereksiniminin üstesinden gelmek için şu an bilinmeyen bir virtual machine teknolojisi üzerinde çalışıyor. Android Open Source Project sayesinde bir çok uygulama masaüstü işletim sisteminde sorunsuz çalışacak.

Microsoft’tan yapılan resmi bir açıklama ile Android uygulamaların Intel, AMD ve Qualcomm (ARM) cihazlarda çalışacağını çoktan onayladı. Intel PC’ler için, Microsoft Intel’in Köprü Teknolojisi özelliğini kullanmayı planlıyor.

Intel’in Köprü Teknolojisi sadece Intel CPU’ları ile sınırlı değil. Kendisi aynı zamanda AMD cihazlarda da mobil uygulamaları çalıştırabiliyor. Fakat Microsoft’a göre Köprü teknolojisi AMD veya ARM işlemcileri için gerekli değil.

Kaynak: bleepingcomputer.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.