Forum

Msinfo32.exe verile...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Msinfo32.exe verilerini ağdan toplama

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,247 Görüntüleme
(@RamazanCaliskan)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

Domain ortamına geçmeyen PC lerden  Msinfo32.exe verilerini nasıl toplayabilirim. Kullanıcılara zorunlu bir exe tıklatma seçeneğim var.İnternete giriş için Login ekranında. Bu exe den tanımladığım mail adresine pc konfigurasyonu verilerini toplamak istiyorum nasıl yaparım. 

SNMP den ağda bu verileri toplayan uygulama muhakkak var ama işlenecek şekilde veri topluyormu. Kullanan yardımcı olursa çok makbule geçer.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 01/04/2011 12:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Daha kurumsal çözümler kullanmanız mantıklı olacaktır

total network inventory gibi bir ürünü deneyebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/04/2011 15:05

(@cozumpark)
Gönderiler: 16310

Merhaba arkadaşlar.

Domain ortamına geçmeyen PC lerden  Msinfo32.exe verilerini nasıl toplayabilirim. Kullanıcılara zorunlu bir exe tıklatma seçeneğim var.İnternete giriş için Login ekranında. Bu exe den tanımladığım mail adresine pc konfigurasyonu verilerini toplamak istiyorum nasıl yaparım. 

SNMP den ağda bu verileri toplayan uygulama muhakkak var ama işlenecek şekilde veri topluyormu. Kullanan yardımcı olursa çok makbule geçer.

Teşekkürler. 

Netop adlı bir yazılım var. Domain ortamında olmayan bilgisayarların da bilgilerini toplayabilirsin. Ayrıca herhangi bir exe'ye de tıklamalarına gerek yok; sadece Netop programını 1 defaya mahsus o bilgisayarlara host olarak kurmalısın. Netop TCP/IP ile windows network'den ayrı bir ağ kurar ve guest olarak kurduğun bilgisayardan o bilgisayların her türlü bilgilerini alırsın. Aynı zamanda o bilgisayarların ekranlarına da bağlanabilir; uzaktan yardım hizmeti de verebilirsin.

Ben birkaç özelliğini saydım da; Netop hatrı sayılır ve güzel konfigüre edildiğinde eşsiz bir yazılımlar zinciridir:
Türkiye adresi: http://www.netop.com.tr/
Uluslararası adresi:  http://www.netop.com/

Gönderildi : 01/04/2011 19:17

(@RamazanCaliskan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam bana anlık veriler lazım değil. Bu yüzden msinfo32 yi biraz daha inceledim ve şöyle bir .bat dosyası hazırladım. İstediğim verileri  ve daha fazlasını topluyor. 

cd C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\MSInfo\    //xp makinalarda msinfo32.exe bu path de.
set host=%COMPUTERNAME%                                             //host değişkenine bilgisayar adını atıyoruz.
msinfo32/nfo \\10.4.30.1\BilgisayarEnvanter\%HOST%.nfo         //Bilgisayarenvanter isimli klasör oluşturup paylaşıma açıyoruz. 

Hepsi bu. Kullanıcılar bu bat dosyasını tıkladıklarında belirlediğim yolda bilgisayar isimleriyle beraber  envanter bilgilerini görebiliyoruz. Belki birinin işine yarayabilir.

Gönderildi : 10/04/2011 00:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bilgi için teşekkürler.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/04/2011 01:19

(@RamazanCaliskan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ne demek hocam.  Esas ben teşekkür ederim  böyle bir forum ve paylaşım ortamını Türkiye'ye kazandırdığınız için.

Gönderildi : 10/04/2011 01:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

ortamı biz sağladık ama içeriği de siz sağlıyorsunuz, ne mutlu bize.

Gönderildi : 10/04/2011 01:57

Paylaş: